Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bulgaren geven president vertrouwen voor nog eens vijf jaar

Bulgaren geven president vertrouwen voor nog eens vijf jaar

SOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaren hebben president Rumen Radev met ruime meerderheid herkozen voor een termijn van vijf jaar. Waarnemers spreken over een teken van stabiliteit voor het Oost-Europese land, waar onlangs bij de derde parlementsverkiezingen dit jaar de nieuwe anticorruptiepartij PP (Wij gaan door met de verandering) verrassend de grootste werd met ruim een kwart van de stemmen. De centrumrechtse GERB van voormalig premier Boiko Borisov verloor na twaalf jaar haar koppositie en werd tweede.

De onafhankelijke president Radev uitte herhaaldelijk kritiek op Borisov. De komende weken moet blijken of zijn herverkiezing bijdraagt aan een oplossing voor de politieke crisis in het armste land van de Europese Unie. De president ziet toe op de vorming van een nieuwe regering en hij steunt de anticorruptiebeweging.

Na de vorige verkiezingen in mei en juli kon geen nieuwe regering worden gevormd, terwijl de Bulgaren wachten op slagvaardig beleid tegen het coronavirus, de hoge energieprijzen en de welig tierende corruptie.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

57 minuten geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

1 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

3 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

8 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

10 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

11 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

11 uur geleden