Bulgaren geven president vertrouwen voor nog eens vijf jaar
SOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaren hebben president Rumen Radev met ruime meerderheid herkozen voor een termijn van vijf jaar. Waarnemers spreken over een teken van stabiliteit voor het Oost-Europese land, waar onlangs bij de derde parlementsverkiezingen dit jaar de nieuwe anticorruptiepartij PP (Wij gaan door met de verandering) verrassend de grootste werd met ruim een kwart van de stemmen. De centrumrechtse GERB van voormalig premier Boiko Borisov verloor na twaalf jaar haar koppositie en werd tweede.
De onafhankelijke president Radev uitte herhaaldelijk kritiek op Borisov. De komende weken moet blijken of zijn herverkiezing bijdraagt aan een oplossing voor de politieke crisis in het armste land van de Europese Unie. De president ziet toe op de vorming van een nieuwe regering en hij steunt de anticorruptiebeweging.
Na de vorige verkiezingen in mei en juli kon geen nieuwe regering worden gevormd, terwijl de Bulgaren wachten op slagvaardig beleid tegen het coronavirus, de hoge energieprijzen en de welig tierende corruptie.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.
53 minuten geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
14 uur geleden