Bulgaarse president komt niet naar NAVO-top om Oekraïne-standpunt
SOFIA (ANP/DPA) - De Bulgaarse president Rumen Radev komt niet naar de NAVO-top in de Verenigde Staten komende maand. Volgens zijn kantoor is Radev het niet eens met het standpunt van de militaire alliantie over Oekraïne.
Radev stelt zich vaak pro-Russisch op, maar de regering gaat wel mee met de pro-Oekraïense lijn van de NAVO. De regering tekende woensdag een document waarmee het instemde met de positie van de NAVO.
Radev weigert nu om de Bulgaarse delegatie te leiden, wat normaal gesproken wel zijn taak zou zijn bij zo'n top. Het kantoor van de president benadrukt dat hij zich aan het begin van de oorlog in Oekraïne wel heeft uitgesproken tegen de Russische agressie. Inmiddels vindt Radev dat de oorlog moet worden beëindigd met onderhandelingen. Daar is Oekraïne fel op tegen, omdat het land dan grondgebied zou moeten inleveren aan de Russen.
De NAVO-top wordt op 9, 10 en 11 juli gehouden in Washington.
Meer uit Buitenland
MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
5 uur geleden