Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bulgaarse president komt niet naar NAVO-top om Oekraïne-standpunt

Bulgaarse president komt niet naar NAVO-top om Oekraïne-standpunt

SOFIA (ANP/DPA) - De Bulgaarse president Rumen Radev komt niet naar de NAVO-top in de Verenigde Staten komende maand. Volgens zijn kantoor is Radev het niet eens met het standpunt van de militaire alliantie over Oekraïne.

Radev stelt zich vaak pro-Russisch op, maar de regering gaat wel mee met de pro-Oekraïense lijn van de NAVO. De regering tekende woensdag een document waarmee het instemde met de positie van de NAVO.

Radev weigert nu om de Bulgaarse delegatie te leiden, wat normaal gesproken wel zijn taak zou zijn bij zo'n top. Het kantoor van de president benadrukt dat hij zich aan het begin van de oorlog in Oekraïne wel heeft uitgesproken tegen de Russische agressie. Inmiddels vindt Radev dat de oorlog moet worden beëindigd met onderhandelingen. Daar is Oekraïne fel op tegen, omdat het land dan grondgebied zou moeten inleveren aan de Russen.

De NAVO-top wordt op 9, 10 en 11 juli gehouden in Washington.

Meer uit Buitenland

Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

40 minuten geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

43 minuten geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

47 minuten geleden
Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

2 uur geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

2 uur geleden
Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

3 uur geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

4 uur geleden