Bulgaarse premier Borisov stapt op na meer dan tien jaar
SOFIA (ANP) - De Bulgaarse premier Bojko Borisov stapt op na meer dan tien jaar het hoogste politieke ambt van zijn land te hebben bekleed. Begin deze maand kwam Borisovs partij nog als grootste uit de stembus.
De 61-jarige centrumrechtse politicus kondigde woensdagavond in de Bulgaarse hoofdstad Sofia aan dat hij geen vierde termijn als premier wil. Borisov zei dat hij een andere kandidaat zal aanwijzen die "zeer duidelijk Europees en NAVO-georiënteerd" is. Even daarna stelde hij voor dat zijn voormalige minister van Buitenlandse Zaken Daniel Mitov hem zal opvolgen.
Borisov is, met enkele korte onderbrekingen, premier van Bulgarije geweest sinds 2009. Bij de parlementsverkiezingen begin deze maand werd zijn pro-Europese GERB-partij opnieuw de grootste met 26 procent van de stemmen, goed voor 75 van de 240 parlementszetels.
Borisov zei woensdag dat hij geen verdeeldheid wil zaaien onder het Bulgaarse volk. Vorig jaar waren er aanhoudende demonstraties in Bulgarije, waarbij betogers de premier opriepen op te stappen in verband met beschuldigingen van corruptie.
Meer uit Buitenland
STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
11 uur geleden