Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bulgaarse fabrikant raceauto's mogelijk naar Damrak

Bulgaarse fabrikant raceauto's mogelijk naar Damrak

ROESE (ANP/BLOOMBERG) - SIN Cars, een Bulgaarse maker van raceauto's, wil mogelijk over twee jaar een beursnotering in Amsterdam. Dat zei oprichter en voormalig autocoureur Rosen Daskalov in een interview met persbureau Bloomberg. Met een beursgang in Amsterdam tegen eind 2024 denkt Daskalov, die ook meerderheidsaandeelhouder is, minimaal 100 miljoen euro te kunnen ophalen.

SIN Cars, dat raceauto's maakt die strijden in het GT4 kampioenschap, is deze week begonnen met het ophalen van 8 miljoen euro op de Bulgaarse beurs, waar het al een notering heeft. Dat geld zal worden gebruikt voor de financiering van de productie van de L-City, een elektrisch voertuig voor bezorg-, taxi- en transportdiensten in steden. Het bedrijf wil zich onder meer richten op elektrische voertuigen vanwege de toenemende klimaatbeperkingen in de traditionele motorsport.

Daskalov verklaarde te zoeken naar nieuwe markten waar regels gunstig zijn voor betaalbare, compacte elektrische voertuigen. Amsterdam en Parijs behoren tot de Europese steden die voertuigen met verbrandingsmotoren willen verbieden om de luchtkwaliteit te verbeteren. De Europese Unie wil dat er vanaf 2035 geen nieuwe benzine- en dieselauto's meer worden verkocht. Ook in de motorsport wil men het racen schoner maken. Zo streeft de Formule 1 om tegen het einde van het decennium klimaatneutraal te zijn.

Deel markt veroveren

"Iedereen die met motorsport te maken heeft, ziet dit gebied krimpen in de afgelopen jaren, en vooral in West-Europa worden steeds meer nieuwe beperkingen opgelegd", aldus Daskalov. "Als we nu een klein deel van de markt van elektrische voertuigen kunnen veroveren, zullen we de capaciteit hebben voor een explosieve groei."

SIN Cars heeft volgens Daskalov een order voor 400 L-City-voertuigen binnengehaald van het in Nederland gevestigde automerk Saker Sportscars. Het bedrijf heeft dit jaar negen van de voertuigen gebouwd en heeft extra financiering nodig om de productie op te voeren tot één auto per week tegen het einde van dit jaar en tot één auto per dag tegen eind 2023.

Succes vervolg geven in Amsterdamse

Als de stap op de markt voor elektrische voertuigen succesvol is, kan SIN Cars zijn bedrijven in de Verenigde Staten, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk in een houdstermaatschappij kunnen onderbrengen die dan in Amsterdam genoteerd zou kunnen worden, verklaarde Daskalov.

Meer uit Financieel

Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

8 uur geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

10 uur geleden
Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

13 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

14 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

15 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

1 dag geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 dag geleden