Bulgaarse boeren de straat op na mislukt overleg met overheid
SOFIA (ANP) - Ook Bulgaarse boeren zijn in navolging van Europese collega's de straat op gegaan met tractoren om te protesteren tegen het landbouwbeleid, meldt persbureau BTA. Volgens boerenbelangenorganisaties was een overleg dit weekend met premier Nikolay Denkov niet naar tevredenheid verlopen en zijn de boeren overgegaan op demonstraties.
De boeren blokkeren dinsdag snelwegen. Ook een grensovergang met Roemenië werd een tijd geblokkeerd. Premier Denkov vindt de protesten ongegrond, maar zegt nog steeds in gesprek te willen gaan met de demonstrerende boeren.
Door heel Europa protesteren boeren tegen Europese en nationale landbouwwetgeving. De boeren zijn hoofdzakelijk ontevreden over de stijgende kosten voor het boerenbedrijf en regelgeving die volgens hen te streng is op het gebied van bijvoorbeeld de inzet van pesticiden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
4 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
6 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
7 uur geleden