Buitenveldertbaan Schiphol anderhalve week dicht om onderhoud
SCHIPHOL (ANP) - De Buitenveldertbaan op Schiphol is tussen 13 en 22 mei buiten gebruik voor jaarlijks onderhoud, meldt de luchthaven. Voor opstijgende vliegtuigen is de Kaagbaan beschikbaar, die eerder ook al een tijd buiten gebruik was. Binnenkomende vliegtuigen kunnen gebruikmaken van de Schiphol-Oostbaan.
In het Pinksterweekend op 18, 19 en 20 mei is de Buitenveldertbaan wel in gebruik. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer kleine reparaties aan het asfalt verricht en markeringen bijgewerkt. Verder vindt er controle van de bekabeling en elektra plaats en worden omliggende grasvelden gemaaid.
De Kaagbaan ging eind april weer open, nadat die 19 februari was dichtgegaan. Dit is een van de meest gebruikte start- en landingsbanen op Schiphol. In de tussenliggende periode werd het asfalt van de Kaagbaan vernieuwd, verlichting vervangen en elektriciteitskabels aangelegd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
5 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.
9 uur geleden