Buitenlandse zenders uit de lucht door computerstoring
LONDEN (ANP) - Verschillende buitenlandse tv-zenders zijn vrijdagochtend getroffen door de wereldwijde computerstoring bij Microsoft. Onder meer het Britse Sky News was enige tijd uit de lucht. Ook in Australië kampen diverse tv-stations met problemen, meldt het Amerikaanse Deadline.
Het Britse Sky News kon enige tijd niet uitzenden via het reguliere tv-kanaal. Inmiddels is de zender "met minimale capaciteit" weer te volgen op televisie, meldt directeur David Rhodes van het bedrijf op X. De live-uitzending rond de storing was in tussentijd wel te volgen via de website van Sky News. Gedurende de storing was een tekst met excuses in beeld. In het Verenigd Koninkrijk is ook het kinderkanaal CBBC van de BBC uitgevallen.
In Australië meldden Sky News Australia, dat niet verbonden is met het Britse Sky News, ABC, SBS, Channel 7 en Channel 9 problemen. In de Verenigde Staten zouden de Paramount Global-kanalen MTV, VH1, CMT en Pop TV offline zijn.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
48 minuten geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
3 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
4 uur geleden