Buitenlandse zenders uit de lucht door computerstoring
LONDEN (ANP) - Verschillende buitenlandse tv-zenders zijn vrijdagochtend getroffen door de wereldwijde computerstoring bij Microsoft. Onder meer het Britse Sky News was enige tijd uit de lucht. Ook in Australië kampen diverse tv-stations met problemen, meldt het Amerikaanse Deadline.
Het Britse Sky News kon enige tijd niet uitzenden via het reguliere tv-kanaal. Inmiddels is de zender "met minimale capaciteit" weer te volgen op televisie, meldt directeur David Rhodes van het bedrijf op X. De live-uitzending rond de storing was in tussentijd wel te volgen via de website van Sky News. Gedurende de storing was een tekst met excuses in beeld. In het Verenigd Koninkrijk is ook het kinderkanaal CBBC van de BBC uitgevallen.
In Australië meldden Sky News Australia, dat niet verbonden is met het Britse Sky News, ABC, SBS, Channel 7 en Channel 9 problemen. In de Verenigde Staten zouden de Paramount Global-kanalen MTV, VH1, CMT en Pop TV offline zijn.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
4 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
15 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
16 uur geleden