Buitenlandse Zaken past reisadvies Wit-Rusland aan om protesten
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Wit-Rusland aangepast naar oranje vanwege de aanhoudende massaprotesten tegen de verkiezingsuitslag daar. Het advies is om alleen nog naar Wit-Rusland af te reizen als dat strikt noodzakelijk is.
Het ministerie wijst erop dat er sinds de verkiezingen van 9 augustus vooral in steden demonstraties zijn en raadt Nederlanders aan daar weg te blijven. In verband met het nieuwe coronavirus moeten mensen na een verblijf in Wit-Rusland bovendien bij terugkeer in Nederland tien dagen in thuisquarantaine.
Bij de demonstraties tegen het regime van de autoritaire president Aleksandr Loekasjenko zijn enkele doden en talloze gewonden gevallen. Duizenden demonstrerende Wit-Russen zijn opgepakt. Meerdere opgepakte demonstranten zijn zwaar mishandeld.
Meer uit Binnenland
YSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
14 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
1 dag geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
1 dag geleden