Buitenlandse Zaken past reisadvies voor Rusland aan
MOSKOU (ANP) - Het Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Rusland zaterdag aangepast. "Gezien de recente ontwikkelingen in Rusland is er een risico op verdere onrust in het hele land", zegt het ministerie.
"Het reisadvies voor het grootste deel van Rusland is oranje: Reis alleen naar Rusland als het strikt noodzakelijk is, en deels rood. Voor diegenen onder u die zich nog in Rusland bevinden, herhalen wij onze oproep: overweeg of uw verblijf in Rusland nog altijd noodzakelijk is of dat u besluit het land te verlaten", zegt het ministerie in een verklaring.
Code rood geldt voor de regio's die grenzen aan Oekraïne. "Reis daar niet heen, wat uw situatie ook is", waarschuwt het ministerie.
Opstand
Het ministerie waarschuwt ook dat het op korte termijn mogelijk niet meer mogelijk is om mensen te helpen om Rusland te verlaten. "Op dit moment kunt u het land nog op verschillende manieren verlaten, per vliegtuig of over land, maar dit kan snel veranderen. De Nederlandse overheid kan u niet helpen bij het verlaten van Rusland".
Jevgeni Prigozjin, de baas van het huurlingenleger de Wagner Groep, is in opstand gekomen tegen de Russische legerleiding. De Russische president Vladimir Poetin sprak zaterdagochtend het land toe en noemde de opstand "verraad".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
15 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
16 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.
22 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.
46 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
1 uur geledenLIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
2 uur geleden