Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse vakantie wint aan populariteit door einde lockdowns

Buitenlandse vakantie wint aan populariteit door einde lockdowns

MADRID (ANP/AFP) - Vakanties in het buitenland winnen wereldwijd weer aan populariteit nu landen hun coronamaatregelen versoepelen en reisrestricties worden opgeheven. Volgens de Wereldtoerismeorganisatie van de Verenigde Naties (UNWTO) waren er in de eerste drie maanden van dit jaar 117 miljoen internationale toeristen, bijna drie keer zoveel als in het eerste kwartaal van vorig jaar.

Daarmee is sprake van een krachtig herstel, maar de cijfers staan nog in schril contrast met de situatie voor de coronacrisis. Met 117 miljoen toeristen lopen we namelijk nog zo'n 61 procent achter op het eerste kwartaal van 2019.

Wat meespeelt is dat in veel landen aan het begin van dit jaar nog sprake was van coronalockdowns. De toename van het aantal toeristen vond daarom ook voor een groot deel pas in maart plaats.

Bestemming

Verder valt op dat het toerisme vooral in Europa in hoog tempo aantrok. Hier telde UNWTO wel bijna vier keer zoveel toeristen als een jaar eerder. Er was ook een sterke groei in Noord- en Zuid-Amerika en in het Midden-Oosten, waar het aantal toeristen elk meer dan verdubbelde.

De verwachting is dat het herstel zich in de rest van het jaar doorzet, naarmate meer bestemmingen de reisbeperkingen versoepelen of opheffen. UNWTO heeft de indruk dat de oorlog in Oekraïne wereldwijd bezien niet heel sterk op de cijfers drukt. Wat het herstel van het toerisme mogelijk nog wel in de weg kan staan is de oplopende inflatie. Als alles duurder wordt, kunnen mensen geneigd zijn om bijvoorbeeld hun verre vakantie met een jaar uit te stellen.

Meer uit Financieel

Techbedrijven winnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.

2 uur geleden
AI-bedrijven kunnen modellen niet beheersen, zegt klokkenluider

NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.

4 uur geleden
Brussel wijst Poolse miljoenensteun voor truckfabrikant MAN af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.

4 uur geleden
Bloomberg: Trump komt met nieuw plan voor lagere dieselprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

5 uur geleden
AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

7 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

7 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

8 uur geleden