Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse vakantie wint aan populariteit door einde lockdowns

Buitenlandse vakantie wint aan populariteit door einde lockdowns

MADRID (ANP/AFP) - Vakanties in het buitenland winnen wereldwijd weer aan populariteit nu landen hun coronamaatregelen versoepelen en reisrestricties worden opgeheven. Volgens de Wereldtoerismeorganisatie van de Verenigde Naties (UNWTO) waren er in de eerste drie maanden van dit jaar 117 miljoen internationale toeristen, bijna drie keer zoveel als in het eerste kwartaal van vorig jaar.

Daarmee is sprake van een krachtig herstel, maar de cijfers staan nog in schril contrast met de situatie voor de coronacrisis. Met 117 miljoen toeristen lopen we namelijk nog zo'n 61 procent achter op het eerste kwartaal van 2019.

Wat meespeelt is dat in veel landen aan het begin van dit jaar nog sprake was van coronalockdowns. De toename van het aantal toeristen vond daarom ook voor een groot deel pas in maart plaats.

Bestemming

Verder valt op dat het toerisme vooral in Europa in hoog tempo aantrok. Hier telde UNWTO wel bijna vier keer zoveel toeristen als een jaar eerder. Er was ook een sterke groei in Noord- en Zuid-Amerika en in het Midden-Oosten, waar het aantal toeristen elk meer dan verdubbelde.

De verwachting is dat het herstel zich in de rest van het jaar doorzet, naarmate meer bestemmingen de reisbeperkingen versoepelen of opheffen. UNWTO heeft de indruk dat de oorlog in Oekraïne wereldwijd bezien niet heel sterk op de cijfers drukt. Wat het herstel van het toerisme mogelijk nog wel in de weg kan staan is de oplopende inflatie. Als alles duurder wordt, kunnen mensen geneigd zijn om bijvoorbeeld hun verre vakantie met een jaar uit te stellen.

Meer uit Financieel

Aantal brievenbusmaatschappijen in tien jaar bijna gehalveerd

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brievenbusmaatschappijen van multinationals is in ongeveer tien jaar bijna gehalveerd. Toch blijft Nederland volgens De Nederlandsche Bank (DNB) een belangrijk knooppunt voor geldstromen, ondanks diverse maatregelen die zijn genomen om belastingontwijking via doorstroomconstructies terug te dringen.

4 minuten geleden
Oud-topbestuurder Nike gaat kwakkelend sportmerk Lululemon leiden

VANCOUVER (ANP/BLOOMBERG) - Het Canadees-Amerikaanse sportkledingmerk Lululemon Athletica, onder meer bekend van de yogaleggings, heeft een voormalige topbestuurder van concurrent Nike benoemd om het bedrijf te gaan leiden. Heidi O'Neill moet zorgen voor groei van Lululemon, dat kampt met zwakkere verkopen en een flink gedaalde beurskoers.

6 minuten geleden
Gasreserves Nederland lopen langzaam op na historisch laag niveau

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.

33 minuten geleden
Fugro: impact Iranoorlog beperkt tot activiteiten in VAE en Qatar

LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.

1 uur geleden
Lidl verwerkt verlopen maaltijdsalades tot varkensvoer

HUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.

1 uur geleden
Bierbrouwer Heineken verkoopt weer meer na moeizaam jaar

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft voor het eerst in ruim een jaar weer meer verkocht. De daling in de biermarkt zette door, maar andere dranken deden het beter. Het zorgde voor een totale stijging van 1,2 procent in het eerste kwartaal, de eerste groei sinds het laatste kwartaal van 2024.

1 uur geleden
Meer vakantiewoningen te koop door fiscale druk en zwakkere vraag

UTRECHT (ANP) - Meer dan 2700 vakantiewoningen in Nederland werden vorig jaar via een NVM-makelaar in de verkoop gezet, het hoogste aantal in vijftien jaar. "De markt wordt sterk beïnvloed door wijzigingen in box 3, hogere btw op verhuur en stijgende lasten. Vooral beleggers haken vaker af, terwijl particuliere kopers kritischer worden", staat in een rapport van makelaarsorganisatie NVM.

1 uur geleden