Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse troepen beginnen aan terugtrekking uit Kazachstan

Buitenlandse troepen beginnen aan terugtrekking uit Kazachstan

ALMATY (ANP/AFP) - De buitenlandse troepen onder leiding van Rusland hebben een begin gemaakt met hun vertrek uit Kazachstan. Daar hielpen ze op verzoek van president Kassym-Jomart Tokajev bij het beëindigen van de onrust onder de bevolking, die ontstond na een stijging van de brandstofprijzen.

Het Russische ministerie van Defensie heeft laten weten dat de troepen donderdag bezig zijn met het voorbereiden van materiaal en apparatuur voor transport, aldus Russische persbureaus. In totaal zijn meer dan 2000 militairen van het militaire bondgenootschap CSTO in Kazachstan. Zij zullen volgens de Kazachse president het land in tien dagen gefaseerd verlaten.

Bij de onrust van vorige week werden onder meer gebouwen in brand gestoken en winkels geplunderd. President Tokajev sprak van "agressie van terroristen en bandieten". Er werd hard ingegrepen. Bij de onrust zijn tientallen doden gevallen en rond de 10.000 arrestaties verricht.

Meer uit Buitenland

VN-comité: Frankrijk schendt systematisch kinderrechten

GENÈVE (ANP) - Frankrijk maakt zich schuldig aan "ernstige en systematische schendingen" van de rechten van niet-begeleide migrantenkinderen, oordeelt het Comité voor de Rechten van het Kind (CRC) van de Verenigde Naties. Velen van hen zijn dakloos, hebben geen toegang tot basiszorg en leven in vernederende omstandigheden, aldus het VN-comité, dat eraan toevoegt dat dit "in strijd is met de menselijke waardigheid".

3 minuten geleden
Trump hevelt antiterrorismefondsen over naar Republikeinse staten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump wil geld bestemd voor terrorismepreventie weghalen bij zogeheten Democratische staten en onderbrengen bij Republikeinse staten. Dat meldt Reuters op basis van overheidsdocumenten die het persbureau inzag. Twaalf staten waarin de Democraten de zeggenschap hebben, zien de stap als afstraffing voor hun onwil om mee te werken met de arrestatiecampagnes van landelijke immigratiediensten en spanden zaken aan tegen de beslissing.

58 minuten geleden
Kallas: eind 2027 moet EU werkende dronemuur hebben

BRUSSEL (ANP) - De EU moet tegen eind 2027 over functionele verdedigingssystemen tegen drones beschikken, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Dat zal "uiteraard in nauwe samenwerking met de NAVO gebeuren", voegde ze er donderdag op een persconferentie aan toe. "Drones zijn nu al bezig oorlogsvoering opnieuw te definiëren. Het hebben van droneafweer is voor niemand meer optioneel", zei Kallas.

59 minuten geleden
Duitse muziekproducent Jack White op 85-jarige leeftijd overleden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse muziekproducent en oud-voetballer Jack White is op 85-jarige leeftijd overleden in Berlijn. Dat meldt het Duitse persbureau dpa. Het is nog niet duidelijk waaraan de muziekproducent is overleden. De politie is een onderzoek gestart.

1 uur geleden
Cambodja zet 59 bij oplichting betrokken Zuid-Koreanen uit

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja gaat 59 Zuid-Koreanen uitzetten die betrokken zijn geweest bij onlineoplichting. Dat meldt de politie van het land. Het gaat om Zuid-Koreanen die zijn gered door de Cambodjaanse autoriteiten of in samenspraak met de Zuid-Koreaanse ambassade zijn vastgezet voor verschillende misdrijven.

1 uur geleden
Bronnen: Denemarken probeerde drone uit de lucht te schieten

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense krijgsmacht heeft tevergeefs geprobeerd om een van de onbekende drones uit de lucht te schieten die vorige maand over het land vlogen. Er is vruchteloos geschoten op een grote drone die boven een militair oefenterrein hing, meldt de Deense radiozender Radio IIII. Op meerdere plaatsen in Europa verschenen afgelopen weken ongeïdentificeerde drones, maar niet eerder is gemeld dat ook schoten zijn gelost.

2 uur geleden
EU-Commissie: dronemuur en sterke oostelijke landsgrenzen urgent

BRUSSEL (ANP) - De EU moet prioriteit geven aan de realisatie van een dronemuur, de versterking van de oostelijke buitengrenzen van de EU, een raketschild en een ruimteschild om de communicatie via satellieten te beschermen. In 2030 moet de EU voldoende afschrikkings- en verdedigingsmacht hebben, schrijft de Europese Commissie in de EU-routekaart voor defensieve paraatheid die zij donderdag heeft gepresenteerd.

2 uur geleden