Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse topschaatsers moeten weg uit Nederlandse ploegen

Buitenlandse topschaatsers moeten weg uit Nederlandse ploegen

UTRECHT (ANP) - Buitenlandse topschaatsers mogen vanaf het seizoen 2024-2025 niet meer bij Nederlandse commerciële ploegen rijden. Schaatsbond KNSB heeft aan de ploegen laten weten dat schaatsers die op een afstand bij de top 8 van de wereld of top 4 van Europa horen vanaf volgend jaar niet meer kunnen uitkomen voor een Nederlandse ploeg, bevestigt de woordvoerder van de bond.

"We kiezen hiervoor om ook in de toekomst met TeamNL olympisch succes te boeken", zegt technisch directeur Remy de Wit tegen de website schaatsen.nl. De Wit zegt hiermee de Nederlandse talenten binnen de topteams een streepje voor te willen geven op buitenlanders. Buitenlandse schaatsers mogen na volgend seizoen wel trainen in Thialf, maar niet in de zogeheten topsporturen die worden gefinancierd door sportkoepel NOC*NSF en dus ook niet bij een Nederlandse ploeg.

Vooral Team IKO wordt in de toekomst geraakt door deze nieuwe regel. De ploeg van onder anderen Joy Beune heeft met de Belg Bart Swings en Marten Liiv uit Estland twee buitenlandse toppers in de gelederen. Swings is de regerend olympisch- en wereldkampioen op de massastart. Liiv eindigde bij de EK sprint afgelopen januari als derde.

Ook de Belgische shorttrackers Stijn en Hanne Desmet mogen volgend seizoen voor het laatst met het Nederlands team meetrainen. De afspraak om met de nationale selectie van bondscoach Niels Kerstholt te trainen loopt tot het einde van het seizoen 2023-2024 en wordt daarna niet meer verlengd.

Meer uit Sport

Schaatsster Lancee verstevigt leiding NK allround na 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).

49 minuten geleden
Italiaan Bezzecchi wint eerste race MotoGP, Márquez valt uit

BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.

1 uur geleden
Atleet Takele wint marathon Tokio opnieuw, parcoursrecord Kosgei

TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.

2 uur geleden
Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

16 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

19 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

19 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

20 uur geleden