Buitenlandse militairen omgekomen bij gevechten in Oost-Congo
KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - Dertien buitenlandse soldaten zijn omgekomen bij gevechten in het conflictgebied in het oosten van Congo. Zij maakten deel uit van internationale vredesmissies die daar samen met Congolese troepen strijden tegen de gewapende antiregeringsgroep M23. De soldaten waren afkomstig uit Zuid-Afrika, Malawi en Uruguay.
Het Zuid-Afrikaanse ministerie van Defensie meldde in een verklaring dat het negen militairen heeft verloren. Het ministerie schrijft verder dat zijn troepen erin slaagden de opmars van de rebellen naar provinciehoofdstad Goma te stoppen. Die stad kent 1 miljoen inwoners.
Het Malawische leger verklaarde drie militairen te hebben verloren en het Uruguayaanse leger verkondigde de dood van één militair.
Opstand
De opstand van de door Rwanda gesteunde M23 duurt al drie jaar en veroorzaakte een ernstige humanitaire crisis in de regio. In januari wisten de rebellen meer gebied dan ooit in handen te krijgen. Congo zei zaterdag al haar diplomaten met onmiddellijke ingang terug te trekken uit Rwanda.
De Verenigde Naties zeiden zaterdag dat ze begonnen waren met het tijdelijk overplaatsen van niet-essentieel personeel uit Goma vanwege de verslechterende veiligheidssituatie. Zondag komt de VN-veiligheidsraad in een spoedzitting bijeen om het geweld in Congo te bespreken.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
55 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.
1 uur geledenQASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.
1 uur geledenEAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) gaat volgens zijn advocaten in hoger beroep. Hij hoeft niet de cel in zolang de beroepsprocedure loopt, aldus de rechter.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.
2 uur geleden