Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse militairen omgekomen bij gevechten in Oost-Congo

Buitenlandse militairen omgekomen bij gevechten in Oost-Congo

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - Dertien buitenlandse soldaten zijn omgekomen bij gevechten in het conflictgebied in het oosten van Congo. Zij maakten deel uit van internationale vredesmissies die daar samen met Congolese troepen strijden tegen de gewapende antiregeringsgroep M23. De soldaten waren afkomstig uit Zuid-Afrika, Malawi en Uruguay.

Het Zuid-Afrikaanse ministerie van Defensie meldde in een verklaring dat het negen militairen heeft verloren. Het ministerie schrijft verder dat zijn troepen erin slaagden de opmars van de rebellen naar provinciehoofdstad Goma te stoppen. Die stad kent 1 miljoen inwoners.

Het Malawische leger verklaarde drie militairen te hebben verloren en het Uruguayaanse leger verkondigde de dood van één militair.

Opstand

De opstand van de door Rwanda gesteunde M23 duurt al drie jaar en veroorzaakte een ernstige humanitaire crisis in de regio. In januari wisten de rebellen meer gebied dan ooit in handen te krijgen. Congo zei zaterdag al haar diplomaten met onmiddellijke ingang terug te trekken uit Rwanda.

De Verenigde Naties zeiden zaterdag dat ze begonnen waren met het tijdelijk overplaatsen van niet-essentieel personeel uit Goma vanwege de verslechterende veiligheidssituatie. Zondag komt de VN-veiligheidsraad in een spoedzitting bijeen om het geweld in Congo te bespreken.

Meer uit Buitenland

Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

45 minuten geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

2 uur geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

2 uur geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

5 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

6 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

6 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

6 uur geleden