Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse media: turbulente vrijdag voor Nederlandse politiek

Buitenlandse media: turbulente vrijdag voor Nederlandse politiek

DEN HAAG (ANP) - De afgewende regeringscrisis in Nederland trekt ook in het buitenland de aandacht. Media in buurlanden besteden volop aandacht aan de uitkomst van het crisisoverleg op het Catshuis.

De Britse omroep BBC schrijft in een uitgebreid artikel dat de recente aanvallen op Israëlische voetbalsupporters spanningen hebben blootgelegd die ook politieke gevolgen hebben. De toekomst van de coalitie hangt volgens de BBC aan een zijden draadje door het vertrek van staatssecretaris Nora Achahbar (Financiën, NSC). Ook zouden er nog zorgen bestaan over de relatie tussen de Joodse en moslimgemeenschappen in Amsterdam, bericht de omroep.

"Regeringscrisis in Nederland afgewend: andere NSC-regeringsleden blijven aan na vertrek staatssecretaris Achahbar", kopt omroep VRT in België. Ook media als Het Laatste Nieuws en de Gazet van Antwerpen berichten over de politieke onrust in het buurland. "De Nederlandse regering valt dan toch niet", schrijft die laatste krant, die ook uitlegt dat premier Schoof niet in detail trad over wat precies is gezegd in de ministerraad in aanloop naar het vertrek van Achahbar. "Op vragen van journalisten bleef hij antwoorden met zijn oneliner over het feit dat er geen racisme is binnen het kabinet en de fracties."

In Duitsland bericht onder meer de krant Rheinische Post over het crisisoverleg van de "Wilders-Koalition". De Neue Zürcher Zeitung schrijft dat politiek Den Haag een "turbulente vrijdag" achter de rug heeft en kopt: "Ongeregeldheden Amsterdam storten Nederlandse regering in crisis, maar breuk coalitie is afgewend."

Meer uit Binnenland

Opkomst Rotterdam wat hoger dan vier jaar geleden

ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.

31 minuten geleden
14-jarige verwond met mes door 1 of 2 jongens in Breda

BREDA (ANP) - In Breda is woensdagavond een 14-jarige jongen verwond met een mes. Hij moest naar het ziekenhuis. Een of twee jongens zijn de mogelijke daders, meldt de politie.

34 minuten geleden
Om 19.00 uur had 44 procent gestemd in azc-referendum Haaksbergen

HAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.

2 uur geleden
CJIB positief over kwijtschelding ophoging verkeersboetes

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.

4 uur geleden
Bijna duizend schademeldingen na aardbeving Drenthe

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.

6 uur geleden
Meer advocaten in Nederland, sociale advocatuur blijft krimpen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.

6 uur geleden
OM in België eist in hoger beroep vijf jaar cel in Funcapszaak

ANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.

7 uur geleden