Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse media over Klein: een favoriet naar huis gestuurd

Buitenlandse media over Klein: een favoriet naar huis gestuurd

MALMÖ (ANP) - Dat Joost Klein niet mag meedoen aan de finale van het Eurovisie Songfestival is ook groot nieuws in het buitenland. De Britse BBC schrijft dat "de artiest naar huis is gestuurd" en noemt de Nederlander een van de favorieten die de wedstrijd dit jaar had kunnen winnen.

De diskwalificatie is "breaking" bij Sky News. De Britse nieuwszender kopt een artikel hierover met "Songfestival schrapt Nederlandse inzending Joost Klein na controverse over 'incident'". Tegen Klein is een klacht bij de politie ingediend vanwege een bedreiging.

"Er is heel veel aandacht voor want dit is ongezien", reageert Gianni Paelinck, die voor de Belgische openbare omroep VRT het festival in Malmö volgt. "Ik vraag me ook af hoe het publiek hierop zal reageren."

BFMTV

Bij de Franse televisiezender BFMTV is de uitsluiting van Klein het hoofdpunt van het nieuws. "Joost Klein, 26 jaar oud en met geperoxideerd haar, trok de aandacht door zijn ongenoegen te laten zien met zijn plaatsing naast de Israëlische vertegenwoordiger Eden Golan", staat op de nieuwssite van BFMTV, met de toevoeging dat de uitsluiting daar niet mee te maken heeft.

"ESC schmeißt Holland raus!", kopt het Duitse dagblad Bild, oftewel "Eurovisiesongfestival gooit Nederland eruit!" Bild schrijft dat Joost "in Malmö werd beschouwd als een van de grote favorieten, zelfs als publiekslieveling. Maar zaterdagmiddag besloot de European Broadcasting Union (EBU) dat de Nederlander eruit ligt".

Jammer

De Italiaanse krant La Repubblica noemt de uitsluiting "jammer" en zoomt in op de boodschap achter het nummer Europapa, over een gezamenlijke Europese droom in tijden van verdeeldheid en het verlies van Kleins ouders op jonge leeftijd.

Op de nieuwssites van de Oostenrijkse kranten Kronen Zeitung en Kurier staat het nieuws over Klein helemaal bovenaan. Kurier beschrijft hoe toeschouwers erg enthousiast reageerden toen op de generale repetitie van vrijdag de video werd afgespeeld van het optreden van Klein.

Alarmen

De verslaggever van de Spaanse krant El Mundo meldt hoe journalisten in Malmö de voorbije uren speurden naar ontwikkelingen rond de Nederlandse zanger en hoe vrijdag al "de alarmen afgingen" over een eventuele diskwalificatie.

De Ierse krant Irish Times besluit dat "de grote finale van zaterdagavond het einde markeert van een Eurovisiesongfestival, dat verwikkeld is in controverses". De krant verwijst daarbij naar het incident rond Klein, maar ook naar de deelname van Israël en de reacties daarop.

Meer uit Binnenland

Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

45 minuten geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

1 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

1 uur geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

2 uur geleden
Ruim 13 miljoen illegale sigaretten gevonden bij drie onderzoeken

UTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.

2 uur geleden
OM wil in hoger beroep na vrijspraak in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.

2 uur geleden
Rechtbank komt tot vrijspraak in zaak over ongeluk met Stint

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.

3 uur geleden