Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse media over Klein: een favoriet naar huis gestuurd

Buitenlandse media over Klein: een favoriet naar huis gestuurd

MALMÖ (ANP) - Dat Joost Klein niet mag meedoen aan de finale van het Eurovisie Songfestival is ook groot nieuws in het buitenland. De Britse BBC schrijft dat "de artiest naar huis is gestuurd" en noemt de Nederlander een van de favorieten die de wedstrijd dit jaar had kunnen winnen.

De diskwalificatie is "breaking" bij Sky News. De Britse nieuwszender kopt een artikel hierover met "Songfestival schrapt Nederlandse inzending Joost Klein na controverse over 'incident'". Tegen Klein is een klacht bij de politie ingediend vanwege een bedreiging.

"Er is heel veel aandacht voor want dit is ongezien", reageert Gianni Paelinck, die voor de Belgische openbare omroep VRT het festival in Malmö volgt. "Ik vraag me ook af hoe het publiek hierop zal reageren."

BFMTV

Bij de Franse televisiezender BFMTV is de uitsluiting van Klein het hoofdpunt van het nieuws. "Joost Klein, 26 jaar oud en met geperoxideerd haar, trok de aandacht door zijn ongenoegen te laten zien met zijn plaatsing naast de Israëlische vertegenwoordiger Eden Golan", staat op de nieuwssite van BFMTV, met de toevoeging dat de uitsluiting daar niet mee te maken heeft.

"ESC schmeißt Holland raus!", kopt het Duitse dagblad Bild, oftewel "Eurovisiesongfestival gooit Nederland eruit!" Bild schrijft dat Joost "in Malmö werd beschouwd als een van de grote favorieten, zelfs als publiekslieveling. Maar zaterdagmiddag besloot de European Broadcasting Union (EBU) dat de Nederlander eruit ligt".

Jammer

De Italiaanse krant La Repubblica noemt de uitsluiting "jammer" en zoomt in op de boodschap achter het nummer Europapa, over een gezamenlijke Europese droom in tijden van verdeeldheid en het verlies van Kleins ouders op jonge leeftijd.

Op de nieuwssites van de Oostenrijkse kranten Kronen Zeitung en Kurier staat het nieuws over Klein helemaal bovenaan. Kurier beschrijft hoe toeschouwers erg enthousiast reageerden toen op de generale repetitie van vrijdag de video werd afgespeeld van het optreden van Klein.

Alarmen

De verslaggever van de Spaanse krant El Mundo meldt hoe journalisten in Malmö de voorbije uren speurden naar ontwikkelingen rond de Nederlandse zanger en hoe vrijdag al "de alarmen afgingen" over een eventuele diskwalificatie.

De Ierse krant Irish Times besluit dat "de grote finale van zaterdagavond het einde markeert van een Eurovisiesongfestival, dat verwikkeld is in controverses". De krant verwijst daarbij naar het incident rond Klein, maar ook naar de deelname van Israël en de reacties daarop.

Meer uit Binnenland

Politie: stank bij Concertgebouw veroorzaakt door boterzuur

AMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.

18 minuten geleden
Politie: vader gewonde kinderen Moergestel nog niet gesproken

MOERGESTEL (ANP) - De politie heeft de vader van de twee kinderen die zwaargewond zijn gevonden in een woning in Moergestel nog niet gesproken. Dat laat een woordvoerster van de politie weten. Volgens haar is het onderzoek naar wat er is gebeurd nog volop gaande.

1 uur geleden
Even tot Hier haalt ruim 3,1 miljoen euro op voor Oekraïne

ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.

12 uur geleden
Twee zwaargewonde kinderen in woning vermeende spookrijder A58

MOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.

13 uur geleden
KNMI waarschuwt ook voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.

13 uur geleden
Van Weel: vrijlating Belarussen goed nieuws, maar velen nog vast

DEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.

15 uur geleden
Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

16 uur geleden