Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse media onder de indruk van openingsduel Oranje

Buitenlandse media onder de indruk van openingsduel Oranje

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse media zijn te spreken over de openingswedstrijd van het Nederlands elftal op het EK. Oranje ging tijdens de wedstrijd in Amsterdam tegen Oekraïne lange tijd aan kop, maar moest in de eindfase toch nog hard werken om de uiteindelijke 3-2 overwinning veilig te stellen.

De BBC spreekt van "een interessante wedstrijd" met een "dramatische eindfase". De Britse omroep omschreef de wedstrijd als een welkome afleiding van het incident met de Deense voetbalspeler Christian Eriksen, die zaterdagavond op het veld een hartstilstand kreeg tijdens de wedstrijd tegen Finland. "Misschien was de spannende 3-2 winst van Nederland op Oekraïne precies wat het toernooi nodig had: iets om te vieren na een schrijnende 36 uur voor het Europese voetbal", aldus de omroep.

Ook de Britse krant The Guardian zag de wedstrijd, en met name de tweede helft, als een van de hoogtepunten van de derde dag van het EK. "De pulserende, vijf doelpunten tellende tweede helft lichtte de derde dag van het toernooi op." Volgens de krant werd een bittere teleurstelling bij Oekraïne "door de strot geduwd".

Mentale boost

De Belgische krant Het Laatste Nieuws omschrijft de slotfase als "knotsgek." Op het laatste moment werd volgens de krant een crisis vermeden. "75 minuten lang leek Nederland een statement te gaan maken. Oranje liep bij wijlen over Oekraïne heen. Toch gaf het in vier minuten tijd nog een 2-0-voorsprong weg om dan in de slotfase alsnog via Dumfries de match naar zich toe te trekken. Een gigantische mentale boost, maar niet alle twijfels verdwenen zo onder de grasmat", aldus Het Laatste Nieuws.

Volgens de Duitse krant Süddeutsche Zeitung was "rouwkleding overbodig", verwijzend naar de zwarte trainingspakken waarmee het elftal voorafgaand aan de wedstrijd het grasveld opkwam. Ook de aanwezigheid van koning Willem-Alexander bleef bij de oosterburen niet onopgemerkt. "Nederland laat de koning juichen", kopt de Duitse krant Bild bij een foto van de koning die werd gemaakt na het winnende doelpunt. "Na de 3-2 is hij moeilijk kalm te houden en balt hij beide vuisten", aldus Bild.

Meer uit Voetbal

Depay niet naar Oranje na informatie medische staf Corinthians

ZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).

1 uur geleden
Organisaties naar Europese Commissie om verkoop WK-tickets

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.

1 uur geleden
Mbappé volledig fit voor interlands Frankrijk en slotfase seizoen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Depay meldt zich toch niet op trainingskamp Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.

3 uur geleden
Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

17 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

19 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

19 uur geleden