Buitenlandse hulp aan Syrië komt op gang
DAMASCUS (ANP/DPA) - De buitenlandse hulp aan Syrië lijkt langzaam maar zeker op gang te komen. Vanuit verschillende landen in met name de Arabische wereld arriveert noodhulp in het door aardbevingen getroffen land. De omvang van de hulp aan Syrië is wel kleiner dan die aan Turkije, waar tientallen landen hulp aan hebben geleverd.
Oman opent volgens het Syrische staatspersbureau SANA een luchtbrug om hulp- en medische goederen te sturen. Uit Libië, Iran, India, Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten zijn inmiddels vliegtuigen vol hulpgoederen aangekomen in Aleppo en Damascus. Eerder deze week werd al bekend dat meer dan driehonderd Russische soldaten die in Syrië zijn gestationeerd helpen met puinruimen.
Verschillende landen hebben toegezegd een financiële bijdrage te leveren aan de reddingsoperatie in Syrië. Zo stuurt China 30 miljoen yuan (ruim 4 miljoen euro) aan noodhulp naar Syrië en draagt Nederland 10 miljoen euro bij.
De verdeling van de hulpgoederen die in Damascus aankomen, ligt bij de regering van president Bashar al-Assad. Gevreesd wordt dat de hulp niet naar de gebieden wordt gestuurd die buiten de controle van de overheid vallen. Hulporganisatie Witte Helmen, actief in de door rebellen bezette gebieden in het noordwesten van Syrië, roept daarom de internationale gemeenschap op materiële hulp te leveren en steun te bieden aan organisaties die ter plaatse zijn. Egypte heeft inmiddels gehoor gegeven aan deze oproep. De Witte Helmen melden dat een team van reddingswerkers en dokters uit Egypte de reddingsoperatie in het noordwesten ondersteunt.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft gemeld een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen.
56 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
1 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
2 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
3 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
3 uur geleden