Buitenlandse hulp aan Syrië komt op gang
DAMASCUS (ANP/DPA) - De buitenlandse hulp aan Syrië lijkt langzaam maar zeker op gang te komen. Vanuit verschillende landen in met name de Arabische wereld arriveert noodhulp in het door aardbevingen getroffen land. De omvang van de hulp aan Syrië is wel kleiner dan die aan Turkije, waar tientallen landen hulp aan hebben geleverd.
Oman opent volgens het Syrische staatspersbureau SANA een luchtbrug om hulp- en medische goederen te sturen. Uit Libië, Iran, India, Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten zijn inmiddels vliegtuigen vol hulpgoederen aangekomen in Aleppo en Damascus. Eerder deze week werd al bekend dat meer dan driehonderd Russische soldaten die in Syrië zijn gestationeerd helpen met puinruimen.
Verschillende landen hebben toegezegd een financiële bijdrage te leveren aan de reddingsoperatie in Syrië. Zo stuurt China 30 miljoen yuan (ruim 4 miljoen euro) aan noodhulp naar Syrië en draagt Nederland 10 miljoen euro bij.
De verdeling van de hulpgoederen die in Damascus aankomen, ligt bij de regering van president Bashar al-Assad. Gevreesd wordt dat de hulp niet naar de gebieden wordt gestuurd die buiten de controle van de overheid vallen. Hulporganisatie Witte Helmen, actief in de door rebellen bezette gebieden in het noordwesten van Syrië, roept daarom de internationale gemeenschap op materiële hulp te leveren en steun te bieden aan organisaties die ter plaatse zijn. Egypte heeft inmiddels gehoor gegeven aan deze oproep. De Witte Helmen melden dat een team van reddingswerkers en dokters uit Egypte de reddingsoperatie in het noordwesten ondersteunt.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
57 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
5 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
5 uur geleden