Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse hulp aan Syrië komt op gang

Buitenlandse hulp aan Syrië komt op gang

DAMASCUS (ANP/DPA) - De buitenlandse hulp aan Syrië lijkt langzaam maar zeker op gang te komen. Vanuit verschillende landen in met name de Arabische wereld arriveert noodhulp in het door aardbevingen getroffen land. De omvang van de hulp aan Syrië is wel kleiner dan die aan Turkije, waar tientallen landen hulp aan hebben geleverd.

Oman opent volgens het Syrische staatspersbureau SANA een luchtbrug om hulp- en medische goederen te sturen. Uit Libië, Iran, India, Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten zijn inmiddels vliegtuigen vol hulpgoederen aangekomen in Aleppo en Damascus. Eerder deze week werd al bekend dat meer dan driehonderd Russische soldaten die in Syrië zijn gestationeerd helpen met puinruimen.

Verschillende landen hebben toegezegd een financiële bijdrage te leveren aan de reddingsoperatie in Syrië. Zo stuurt China 30 miljoen yuan (ruim 4 miljoen euro) aan noodhulp naar Syrië en draagt Nederland 10 miljoen euro bij.

De verdeling van de hulpgoederen die in Damascus aankomen, ligt bij de regering van president Bashar al-Assad. Gevreesd wordt dat de hulp niet naar de gebieden wordt gestuurd die buiten de controle van de overheid vallen. Hulporganisatie Witte Helmen, actief in de door rebellen bezette gebieden in het noordwesten van Syrië, roept daarom de internationale gemeenschap op materiële hulp te leveren en steun te bieden aan organisaties die ter plaatse zijn. Egypte heeft inmiddels gehoor gegeven aan deze oproep. De Witte Helmen melden dat een team van reddingswerkers en dokters uit Egypte de reddingsoperatie in het noordwesten ondersteunt.

Meer uit Buitenland

VS: volgende week trilaterale gesprekken met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".

7 minuten geleden
Aantal burgerdoden door aanval Rusland op Oekraïens dorp loopt op

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.

45 minuten geleden
Rechter: Californië beslist zelf over check rond stembiljetten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.

3 uur geleden
Zelensky waarschuwt voor Russische aanvallen tijdens midterms

KYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.

4 uur geleden
Merz wil dat president wordt opgevolgd door een vrouw

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.

5 uur geleden
Ruim 1 miljoen euro ingezameld voor afgebrand stadhuis Limoges

LIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.

6 uur geleden
Zelensky meldt achttien burgerdoden bij aanval op hulpinstelling

KYIV (ANP) - Bij aanvallen op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker achttien mensen om het leven gekomen. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Onder meer een school die werd gebruikt voor humanitaire doeleinden werd volgens Zelensky aangevallen. Vijf mensen zijn daar gewond geraakt.

7 uur geleden