Buitenlandse felicitaties voor kabinet-Schoof stromen binnen
DEN HAAG (ANP) - De felicitaties vanuit het buitenland voor het nieuwe kabinet van premier Dick Schoof stromen binnen. De ministers en staatssecretarissen werden deze dinsdagochtend beëdigd door de koning.
De Duitse kanselier Olaf Scholz richtte zich direct tot de nieuwe premier. "Ik feliciteer u met uw benoeming tot premier van het Koninkrijk der Nederlanden", schreef hij in een met de media gedeelde brief. "Ik kijk ernaar uit om de traditioneel nauwe samenwerking tussen Duitsland en Nederland met u voort te zetten, ook ten behoeve van Europa en onze gedeelde waarden."
Op X haalde ook Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, het belang van Europese samenwerking aan in haar felicitaties aan Schoof. Zij besloot haar bericht in net Nederlands: Gefeliciteerd!"
Partnerschap
Vanuit India richtte de pas herkozen premier Narendra Modi zich tot Schoof. "Ik kijk ernaar uit om nauw met u samen te werken om het partnerschap tussen India en Nederland te bevorderen, onder meer op het gebied van hernieuwbare energie, waterbeheer, landbouw, mobiliteit, nieuwe en opkomende technologie", schreef hij op X.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken bracht zijn felicitaties telefonisch over aan zijn Nederlandse evenknie, Caspar Veldkamp.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.
4 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
18 uur geleden