Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse felicitaties voor kabinet-Schoof stromen binnen

Buitenlandse felicitaties voor kabinet-Schoof stromen binnen

DEN HAAG (ANP) - De felicitaties vanuit het buitenland voor het nieuwe kabinet van premier Dick Schoof stromen binnen. De ministers en staatssecretarissen werden deze dinsdagochtend beëdigd door de koning.

De Duitse kanselier Olaf Scholz richtte zich direct tot de nieuwe premier. "Ik feliciteer u met uw benoeming tot premier van het Koninkrijk der Nederlanden", schreef hij in een met de media gedeelde brief. "Ik kijk ernaar uit om de traditioneel nauwe samenwerking tussen Duitsland en Nederland met u voort te zetten, ook ten behoeve van Europa en onze gedeelde waarden."

Op X haalde ook Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, het belang van Europese samenwerking aan in haar felicitaties aan Schoof. Zij besloot haar bericht in net Nederlands: Gefeliciteerd!"

Partnerschap

Vanuit India richtte de pas herkozen premier Narendra Modi zich tot Schoof. "Ik kijk ernaar uit om nauw met u samen te werken om het partnerschap tussen India en Nederland te bevorderen, onder meer op het gebied van hernieuwbare energie, waterbeheer, landbouw, mobiliteit, nieuwe en opkomende technologie", schreef hij op X.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken bracht zijn felicitaties telefonisch over aan zijn Nederlandse evenknie, Caspar Veldkamp.

Meer uit Buitenland

NYT: VS gebruikte ongeteste raketten bij aanval op Iraanse school

NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.

2 uur geleden
HRW: Iran gebruikt onwettige clusterbommen bij aanvallen Israël

BEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.

2 uur geleden
Australië halveert accijns op brandstof om kosten te verlagen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.

3 uur geleden
China hervat na zes jaar vluchten naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.

3 uur geleden
Trump: Iran gaat 20 olietankers door Straat van Hormuz laten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.

3 uur geleden
Australische voortvluchtige schutter na klopjacht gedood

MELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.

6 uur geleden
UNIFIL-vredeshandhaver gedood bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.

7 uur geleden