Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse felicitaties voor kabinet-Schoof stromen binnen

Buitenlandse felicitaties voor kabinet-Schoof stromen binnen

DEN HAAG (ANP) - De felicitaties vanuit het buitenland voor het nieuwe kabinet van premier Dick Schoof stromen binnen. De ministers en staatssecretarissen werden deze dinsdagochtend beëdigd door de koning.

De Duitse kanselier Olaf Scholz richtte zich direct tot de nieuwe premier. "Ik feliciteer u met uw benoeming tot premier van het Koninkrijk der Nederlanden", schreef hij in een met de media gedeelde brief. "Ik kijk ernaar uit om de traditioneel nauwe samenwerking tussen Duitsland en Nederland met u voort te zetten, ook ten behoeve van Europa en onze gedeelde waarden."

Op X haalde ook Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, het belang van Europese samenwerking aan in haar felicitaties aan Schoof. Zij besloot haar bericht in net Nederlands: Gefeliciteerd!"

Partnerschap

Vanuit India richtte de pas herkozen premier Narendra Modi zich tot Schoof. "Ik kijk ernaar uit om nauw met u samen te werken om het partnerschap tussen India en Nederland te bevorderen, onder meer op het gebied van hernieuwbare energie, waterbeheer, landbouw, mobiliteit, nieuwe en opkomende technologie", schreef hij op X.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken bracht zijn felicitaties telefonisch over aan zijn Nederlandse evenknie, Caspar Veldkamp.

Meer uit Buitenland

FT: EU overweegt maatregelen tegen VS om dreigementen Groenland

BRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).

28 minuten geleden
Noodtoestand afgekondigd in Chili om dodelijke bosbranden

SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.

1 uur geleden
NAVO-baas Rutte spreekt met Trump over Groenland

BRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.

3 uur geleden
Bestand in Syrië tussen leger en Koerdische SDF

CAÏRO (ANP/RTR) - De Syrische regering en de door Washington gesteunde, door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn een staakt-het-vuren overeengekomen. Volgens Syrische staatsmedia geldt het bestand onmiddellijk. De wapenstilstand volgt op dagen van gevechten, waarbij het leger oprukte naar door Koerden bezette gebieden in het noordoosten van Syrië.

3 uur geleden
Denemarken: Europa laat zich niet chanteren over Groenland

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft scherpe kritiek geuit op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om invoerheffingen op te leggen in het geschil over Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Ze zei dat Europa niet zal toegeven aan druk.

5 uur geleden
Grootste fractie Europarlement hekelt 'chantage' Trump

BRUSSEL (ANP) - De VS moeten ophouden met het intimideren van bondgenoten, stelt de centrumrechtse EVP, de grootste partij in het Europees Parlement. De relatie tussen de VS en EU moet gebaseerd zijn op wederzijds respect, zegt Europarlementariër Andrzej Halicki, vicevoorzitter van de EVP-fractie voor Buitenlandse Zaken. "Chantage is een onaanvaardbaar politiek instrument."

6 uur geleden
Duitse verkenners verlaten Groenland alweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

6 uur geleden