Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse felicitaties voor kabinet-Schoof stromen binnen

Buitenlandse felicitaties voor kabinet-Schoof stromen binnen

DEN HAAG (ANP) - De felicitaties vanuit het buitenland voor het nieuwe kabinet van premier Dick Schoof stromen binnen. De ministers en staatssecretarissen werden deze dinsdagochtend beëdigd door de koning.

De Duitse kanselier Olaf Scholz richtte zich direct tot de nieuwe premier. "Ik feliciteer u met uw benoeming tot premier van het Koninkrijk der Nederlanden", schreef hij in een met de media gedeelde brief. "Ik kijk ernaar uit om de traditioneel nauwe samenwerking tussen Duitsland en Nederland met u voort te zetten, ook ten behoeve van Europa en onze gedeelde waarden."

Op X haalde ook Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, het belang van Europese samenwerking aan in haar felicitaties aan Schoof. Zij besloot haar bericht in net Nederlands: Gefeliciteerd!"

Partnerschap

Vanuit India richtte de pas herkozen premier Narendra Modi zich tot Schoof. "Ik kijk ernaar uit om nauw met u samen te werken om het partnerschap tussen India en Nederland te bevorderen, onder meer op het gebied van hernieuwbare energie, waterbeheer, landbouw, mobiliteit, nieuwe en opkomende technologie", schreef hij op X.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken bracht zijn felicitaties telefonisch over aan zijn Nederlandse evenknie, Caspar Veldkamp.

Meer uit Buitenland

Hongkong verdedigt 'terechte' veroordeling mediamagnaat Lai

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.

2 minuten geleden
Partij Japanse premier wint uitzonderlijke tweederdemeerderheid

TOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.

1 uur geleden
Australische politie staat achter ingrijpen tijdens protest

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.

1 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.

2 uur geleden
Trump dreigt opening brug van Canada naar Michigan te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.

2 uur geleden
Ook VK bekritiseert Israël over vergroting controle Westoever

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.

8 uur geleden
Franse oud-minister krijgt politiebescherming om banden Epstein

PARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.

10 uur geleden