Buitenlandse felicitaties voor kabinet-Schoof stromen binnen
DEN HAAG (ANP) - De felicitaties vanuit het buitenland voor het nieuwe kabinet van premier Dick Schoof stromen binnen. De ministers en staatssecretarissen werden deze dinsdagochtend beëdigd door de koning.
De Duitse kanselier Olaf Scholz richtte zich direct tot de nieuwe premier. "Ik feliciteer u met uw benoeming tot premier van het Koninkrijk der Nederlanden", schreef hij in een met de media gedeelde brief. "Ik kijk ernaar uit om de traditioneel nauwe samenwerking tussen Duitsland en Nederland met u voort te zetten, ook ten behoeve van Europa en onze gedeelde waarden."
Op X haalde ook Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, het belang van Europese samenwerking aan in haar felicitaties aan Schoof. Zij besloot haar bericht in net Nederlands: Gefeliciteerd!"
Partnerschap
Vanuit India richtte de pas herkozen premier Narendra Modi zich tot Schoof. "Ik kijk ernaar uit om nauw met u samen te werken om het partnerschap tussen India en Nederland te bevorderen, onder meer op het gebied van hernieuwbare energie, waterbeheer, landbouw, mobiliteit, nieuwe en opkomende technologie", schreef hij op X.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken bracht zijn felicitaties telefonisch over aan zijn Nederlandse evenknie, Caspar Veldkamp.
Meer uit Buitenland
ANTANANARIVO (ANP/AFP) - De cycloon die afgelopen week over Madagaskar trok heeft zeker 59 doden veroorzaakt, meldt de rampendienst van het Afrikaanse eiland. Vijftien personen worden nog vermist.
7 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.
2 uur geledenRUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.
2 uur geleden