Buitenlandse banken strijden weer om Nederlands spaargeld
EINDHOVEN (ANP) - De spaarrentes zitten deze maand flink in de lift. Meer dan twintig banken verhoogden in oktober hun spaarrentes, constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl. Het zijn wel vooral buitenlandse banken die hun spaarrentes in rap tempo opschroeven, Nederlandse grootbanken blijven achter.
De hoogste spaarrente die je op een deposito kunt krijgen staat nu op 3 procent. Spaarders moeten hun geld dan wel tien jaar vastzetten bij de Estse BigBank. In juni van dit jaar was de hoogste depositorente nog 1,65 procent.
"Buitenlandse banken voeren op dit moment een heuse oorlog om de Nederlandse spaarder. Sommige buitenlandse banken verhoogden in één maand wel meerdere keren hun depositorentes om bij te blijven bij hun concurrenten", zegt spaarexpert Amanda Bulthuis. In veel andere Europese landen bestaat een flinke behoefte aan spaargeld. En Nederlandse huishoudens hebben over het algemeen veel spaargeld beschikbaar.
Renteverhoging
Ook bij Nederlandse banken beginnen de rentes op deposito’s en spaarrekeningen wat omhoog te kruipen, zoals bij LeasePlan Bank en Centraal Beheer. ING liet maandag weten dat de spaarrente per 1 december omhooggaat. Alle particuliere klanten van de bank ontvangen dan 0,25 procent rente over een spaarsaldo tot 10.000 euro.
Bij de grootbanken heeft verder alleen Rabobank inmiddels flinke renteverhogingen op deposito’s doorgevoerd. De bank belooft per 1 december ook de rente op spaarrekeningen te verhogen.
Meer druk
Dat grote Nederlandse banken achterblijven met het verhogen van de spaarrentetarieven, komt volgens Bulthuis vooral doordat ze al veel spaargeld hebben en weinig hoeven te concurreren.
Geld.nl voorziet dat de rentes de komende tijd verder blijven stijgen. "Daarbij komt er steeds meer druk op de Nederlandse grote banken om ook hun rentes te verhogen."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
34 minuten geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
5 uur geleden