Buitenlandministers VS en Rusland ontmoeten elkaar woensdag
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en zijn Russische ambtgenoot Sergei Lavrov ontmoeten elkaar woensdag. Dat heeft Witte Huis-woordvoerder Jen Psaki vrijdag gezegd. De twee ministers zullen dan de spanningen rond Oekraïne bespreken.
Psaki gaf geen verdere details over de ontmoeting, die volgens Amerikaanse media in Genève zal plaatsvinden. De VS blijven een diplomatieke oplossing voor het conflict steunen, hoewel het hen nog altijd niet duidelijk is of de Russen "serieus" willen onderhandelen, aldus Psaki.
Eerder deze week had het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken al aangegeven een Russische uitnodiging voor een gesprek te aanvaarden, onder voorwaarde dat Rusland in de tussentijd niet Oekraïne binnenvalt. Rusland heeft de afgelopen weken herhaaldelijk gezegd geen plannen te hebben om Oekraïne aan te vallen.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - Zeker acht mensen in India zijn omgekomen bij een explosie in hoofdstad New Delhi. Dat melden meerdere Indiase media op basis van lokale autoriteiten. Ook zijn zeker twintig mensen gewond geraakt, van wie volgens The Times of India drie zwaargewond.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Nicolas Sarkozy is vrijgelaten uit de gevangenis. De oud-president van Frankrijk mag van de rechtbank zijn hoger beroep in de Libië-affaire in vrijheid afwachten.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese politie heeft 423 mensen gearresteerd voor de zogenoemde Gen Z-protesten in september, meldt de politie maandag. De arrestanten worden onder meer beschuldigd van moord, verboden wapenbezit, diefstal en vandalisme.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voorzitter van de Britse omroep BBC Samir Shah heeft excuses aangeboden voor de manier waarop een speech van de Amerikaanse president Donald Trump is bewerkt. Delen uit de toespraak werden in een Panorama-documentaire aan elkaar geplakt, waarbij onder meer zou zijn weggelaten dat hij opriep tot een vreedzaam protest.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém is de jaarlijkse VN-klimaattop officieel begonnen. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs bespreken landen de komende twee weken de toestand van het klimaat. Volgens schattingen wonen 50.000 mensen de top dit jaar bij. De Verenigde Staten doen niet mee. Daarmee ontbreekt het land met de op een na hoogste uitstoot van broeikasgassen (na China).
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy komt vrij in afwachting van het hoger beroep in een zaak over campagnefinanciering. Een rechtbank heeft dat maandag besloten, meldt de Franse zender BFMTV. Sarkozy zit sinds 21 oktober een straf van vijf jaar uit voor criminele samenzwering.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Gazaanse gezondheidsministerie zegt van Israël de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen te hebben ontvangen. Daarmee komt het totaal op 315 sinds het ingaan van het bestand tussen Hamas en Israël een maand geleden.
3 uur geleden