Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandministers VS en Rusland ontmoeten elkaar volgende week

Buitenlandministers VS en Rusland ontmoeten elkaar volgende week

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, heeft een uitnodiging aanvaard voor een ontmoeting eind volgende week met zijn Russische ambtgenoot Sergei Lavrov, zei het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag (lokale tijd). Voorwaarde voor de ontmoeting is dat Rusland in de tussentijd niet Oekraïne binnenvalt, aldus het ministerie.

Blinken zei eerder op de dag dat hij een brief naar Lavrov had gestuurd met het voorstel om volgende week in Europa bijeen te komen om alsnog tot een diplomatieke oplossing van de crisis in Oekraïne te komen. Later die dag herhaalde Blinken tegenover de VN-Veiligheidsraad zijn waarschuwing dat Russische troepen zich voorbereiden op een aanval op Oekraïne in "de komende dagen". Rusland zou van plan zijn een aanleiding te verzinnen voor een inval in het buurland, bijvoorbeeld in de vorm van een nep- of echte aanval met chemische wapens.

De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov noemde de militaire scenario's die Blinken schetste "betreurenswaardig" en "gevaarlijk". Hij voegde eraan toe dat een deel van de in het grensgebied gelegerde Russische soldaten juist terugkeert naar hun thuisbasis. Ook beschuldigde hij Oekraïne van herhaalde aanvallen op de oostelijke Donbas-regio, waarbij "duizenden slachtoffers vielen".

Meer uit Buitenland

Verscherpte controle in VS op reizigers uit delen Afrika om ebola

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.

36 minuten geleden
Deel bewijs tegen verdachte moord op verzekeraar in VS onwettig

NEW YORK (ANP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.

1 uur geleden
Dertien jaar voor lading cocaïne tussen Kardashian-merkkleding

LONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.

2 uur geleden
EU-ziektecentrum stuurt experts om ebola-uitbraak DRC en Oeganda

STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.

3 uur geleden
NYT: VS willen meer dan militaire rol op Groenland

WASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.

4 uur geleden
Pakistan stuurt op grote schaal militaire hulp naar Saudi-Arabië

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.

4 uur geleden
Hongaarse president zegt aan te blijven, ondanks oproep Magyar

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.

4 uur geleden