Buitenlandministers Rusland en VS ontmoeten elkaar op 20 mei
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische en Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken ontmoeten elkaar op 20 mei in het IJslandse Reykjavik. De ministers zijn dan in IJsland voor overleg van de Arctische Raad. Het is de eerste keer dat Antony Blinken en Sergej Lavrov elkaar in levenden lijve zien.
De presidenten van de landen, Joe Biden en Vladimir Poetin, hebben eerder al de wens uitgesproken om elkaar in juni te spreken. Biden is dan in Europa voor een aantal topbijeenkomsten. Poetin gaf ook de voorkeur aan een ontmoeting in Europa, op neutraal terrein.
Blinken en Lavrov hebben woensdag telefonisch contact gehad. Daar werd de afspraak gemaakt voor de ontmoeting volgende week donderdag. Ze spraken verder onder meer over Noord-Korea.
De relatie tussen Rusland en de Verenigde Staten is sinds het aantreden van Biden in januari flink bekoeld. Biden noemde zijn collega Poetin een "killer". Biden zegt ondanks dat uit te zijn op een stabiele relatie met Rusland. Poetin zei eerder dat die relatie afhangt van het Amerikaanse gedrag richting Rusland.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open. Het gaat voornamelijk om vliegvelden in het noordoosten en oosten, zoals die van Mashhad, Birjand en Zahedan. Later meldden de luchtvaartautoriteiten dat de twee grote luchthavens van de hoofdstad Teheran in het noorden van het land ook weer open zijn.
6 uur geleden