Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandministers Rusland en VS ontmoeten elkaar op 20 mei

Buitenlandministers Rusland en VS ontmoeten elkaar op 20 mei

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische en Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken ontmoeten elkaar op 20 mei in het IJslandse Reykjavik. De ministers zijn dan in IJsland voor overleg van de Arctische Raad. Het is de eerste keer dat Antony Blinken en Sergej Lavrov elkaar in levenden lijve zien.

De presidenten van de landen, Joe Biden en Vladimir Poetin, hebben eerder al de wens uitgesproken om elkaar in juni te spreken. Biden is dan in Europa voor een aantal topbijeenkomsten. Poetin gaf ook de voorkeur aan een ontmoeting in Europa, op neutraal terrein.

Blinken en Lavrov hebben woensdag telefonisch contact gehad. Daar werd de afspraak gemaakt voor de ontmoeting volgende week donderdag. Ze spraken verder onder meer over Noord-Korea.

De relatie tussen Rusland en de Verenigde Staten is sinds het aantreden van Biden in januari flink bekoeld. Biden noemde zijn collega Poetin een "killer". Biden zegt ondanks dat uit te zijn op een stabiele relatie met Rusland. Poetin zei eerder dat die relatie afhangt van het Amerikaanse gedrag richting Rusland.

Meer uit Buitenland

Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

57 minuten geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

1 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

1 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

2 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

2 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

4 uur geleden