Buitenlandministers Rusland en VS ontmoeten elkaar op 20 mei
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische en Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken ontmoeten elkaar op 20 mei in het IJslandse Reykjavik. De ministers zijn dan in IJsland voor overleg van de Arctische Raad. Het is de eerste keer dat Antony Blinken en Sergej Lavrov elkaar in levenden lijve zien.
De presidenten van de landen, Joe Biden en Vladimir Poetin, hebben eerder al de wens uitgesproken om elkaar in juni te spreken. Biden is dan in Europa voor een aantal topbijeenkomsten. Poetin gaf ook de voorkeur aan een ontmoeting in Europa, op neutraal terrein.
Blinken en Lavrov hebben woensdag telefonisch contact gehad. Daar werd de afspraak gemaakt voor de ontmoeting volgende week donderdag. Ze spraken verder onder meer over Noord-Korea.
De relatie tussen Rusland en de Verenigde Staten is sinds het aantreden van Biden in januari flink bekoeld. Biden noemde zijn collega Poetin een "killer". Biden zegt ondanks dat uit te zijn op een stabiele relatie met Rusland. Poetin zei eerder dat die relatie afhangt van het Amerikaanse gedrag richting Rusland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
4 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
6 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
51 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is door voorzitter van de EU-leiders António Costa terechtgewezen. In een brief aan Orbán schrijft Costa dat leiders gebonden zijn aan hun besluit, als daarover consensus is bereikt. De EU-leiders zijn in december unaniem akkoord gegaan met een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. De Hongaarse premier blokkeert dit nu. Dat kan niet, stelt Costa. Hij roept Orbán op zijn blokkade tegen de lening op te heffen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Sinds het begin van dit jaar zijn er zeker 606 migranten omgekomen in de Middellandse Zee, meldt de VN-migratieorganisatie IOM. Sinds het agentschap cijfers hierover begon bij te houden in 2014 zijn er niet eerder zoveel doden gevallen aan het begin van het jaar.
3 uur geleden