Buitenlandministerie Israël verwacht stemming over Gaza
TEL AVIV (ANP/RTR) - Naar verwachting stemt de Israëlische regering binnenkort over een akkoord met de Palestijnse beweging Hamas over een bestand in de Palestijnse Gazastrook. Dat is af te leiden uit een verklaring van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken.
Buitenlandminister Gideon Saar kortte zijn bezoek aan Europa in en keert woensdagavond terug. Hij wil deelnemen aan overleg in het veiligheidskabinet en de regering over het akkoord, dat ook de vrijlating van Israëlische gijzelaars regelt.
"Gezien de vooruitgang in de onderhandelingen over de vrijlating van de gijzelaars, heeft minister Saar zijn diplomatieke bezoek, dat morgen in Hongarije zou worden voortgezet, ingekort. Hij zal vanavond naar Israël terugkeren om deel te nemen aan de verwachte besprekingen en stemmingen in het veiligheidskabinet en de regering", liet het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
5 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
8 uur geleden