Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandminister VS pleit in Israël voor 'eliminatie' Hamas

Buitenlandminister VS pleit in Israël voor 'eliminatie' Hamas

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio vindt dat de Palestijnse organisatie Hamas moet worden "geëlimineerd". Rubio zei dat zondag op een persconferentie met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, met wie hij in Jeruzalem overlegde.

"Hamas kan geen militaire of overheidsmacht blijven", zei Rubio. Netanyahu beloofde Rubio dat Israël daarvoor zal zorgen. Hij waarschuwde ook "de poorten van de hel te openen", als Hamas niet alle Israëlische gijzelaars die de organisatie nog vasthoudt, vrijlaat.

De twee zeiden ook de plannen te hebben besproken die president Donald Trump heeft voor de Gazastrook. Trump wil dat het gebied na de oorlog tussen Hamas en Israël in Amerikaanse handen komt. De Palestijnse bevolking zou naar buurlanden moeten vertrekken. Netanyahu zei dat de VS en Israël samenwerken om "Trumps gedurfde visie" werkelijkheid te maken.

Oekraïne

Ook Iran, Syrië en Libanon kwamen ter sprake. Rubio benadrukte dat Iran, dat volgens hem achter alles zit "dat de vrede en veiligheid" in de regio bedreigt, geen kernwapens mag ontwikkelen. Netanyahu zei dat Israël sinds het begin van de oorlog in Gaza Iran "een gevoelige klap" heeft gegeven. Hij zei er niet aan te twijfelen met Amerikaanse steun "het werk te zullen afmaken."

Vanuit Israël reist Rubio door naar Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. Het is Rubio's eerste reis naar het Midden-Oosten. Opvallend is dat hij niet Jordanië en Egypte bezoekt, twee Amerikaanse bondgenoten die in de plannen van Trump de Palestijnen uit Gaza zouden moeten opnemen. Qatar staat evenmin op de agenda. Dat land speelde een belangrijke rol bij de totstandkoming van het bestand tussen Israël en Hamas. Rubio spreekt mogelijk in Saudi-Arabië, in het bijzijn van andere Amerikaanse topfunctionarissen, met een Russische delegatie over de oorlog in Oekraïne en de wederzijdse betrekkingen.

Meer uit Buitenland

Zelensky: gesprek vrijdag met Trump beste dat we hebben gevoerd

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is tevreden over het gesprek dat hij vrijdag voerde met de Amerikaanse president Donald Trump. "Het was waarschijnlijk het beste gesprek dat we tot nu toe hebben gevoerd, en ook het productiefste", zei hij in een videoboodschap.

3 uur geleden
Elon Musk kondigt oprichting nieuwe politieke partij in VS aan

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft op X de oprichting van een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten aangekondigd: the America Party. De voormalige bondgenoot van president Donald Trump vroeg vrijdag, op de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag, zijn volgers in een poll op X of zij een nieuwe partij wilden.

4 uur geleden
Israël stuurt delegatie naar Qatar voor gesprekken over bestand

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël stuurt een afvaardiging naar Qatar om met Hamas te onderhandelen over een staakt-het-vuren in Gaza en de vrijlating van Israëlische gijzelaars, schrijven Israëlische media. De Israëlische delegatie vliegt naar verwachting zondag naar de golfstaat.

5 uur geleden
Dodental overstroming Texas stijgt, 9 kinderen onder slachtoffers

AUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.

7 uur geleden
VK herstelt diplomatieke relaties met Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.

7 uur geleden
Turkije wil dat Trump ingrijpt bij dodelijke incidenten Gaza-hulp

ANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een ​​einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.

9 uur geleden
Hulporganisatie Gaza meldt aanval op Amerikaanse hulpverleners

GAZA (ANP/RTR/AFP) - Een omstreden, door Israël gesteunde Amerikaanse hulporganisatie voor Palestijnen in de Gazastrook meldt dat twee Amerikaanse hulpverleners gewond zijn geraakt bij een gerichte terroristische aanslag. Twee mensen zouden twee handgranaten hebben gegooid bij een verdeelpunt in het zuidelijke Khan Younis. De Amerikanen raakten gewond, maar zijn niet in levensgevaar, aldus de particuliere, eerder dit jaar opgerichte Gaza Humanitarian Foundation (GHF).

12 uur geleden