Buitenlandminister VS ontmoet Palestijnse president in Jordanië
AMMAN (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft in de Jordaanse hoofdstad Amman een overleg gehad met de Palestijnse president Mahmoud Abbas. Daarin herhaalde hij de Amerikaanse veroordeling van de aanval van Hamas op Israël, aldus zijn ministerie.
Blinken zei dat de militante groepering Hamas niet opkomt voor het recht van het Palestijnse volk op waardigheid, vrijheid, gerechtigheid en zelfbeschikking. Hij vertelde Abbas verder over de inspanningen van de Verenigde Staten en partners om te voorkomen dat het conflict zich uitbreidt.
De president van de Palestijnse Autoriteit maakte duidelijk dat hij tegen een gedwongen vertrek van Palestijnen uit Palestijns gebied is. Ook riep Abbas op tot hulp aan de Gazastrook. Israël blokkeert de toevoer van elektriciteit, water, voedsel en goederen. De Palestijnse Autoriteit controleert delen van de bezette Westelijke Jordaanoever, terwijl rivaal Hamas de dienst uitmaakt in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
5 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
11 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
12 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
12 uur geleden