Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandminister VS denkt dat bestand in Gaza er komt

Buitenlandminister VS denkt dat bestand in Gaza er komt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken verwacht dat het bestand in Gaza zondag daadwerkelijk zal ingaan. Woensdagavond maakte de Amerikaanse president Joe Biden bekend dat er een overeenstemming is bereikt, maar de Israëlische regering is daar formeel nog niet mee akkoord. Blinken denkt dat het nog zal lukken.

"Ja, ik ben vol vertrouwen en ga er volledig vanuit dat de implementatie zoals we die hebben aangekondigd zondag van start kan gaan", aldus de minister in een persconferentie. "Het is niet raar dat er in een onderhandelingsproces dat zo uitdagend en zo beladen is, wat losse eindjes kunnen zijn. Die proberen we op dit moment af te hechten." Hij gaat er dus vanuit dat dat zal lukken.

De persconferentie werd meerdere keren onderbroken door aanwezigen die vanuit de rijen met journalisten kritische opmerkingen en vragen naar de minister riepen. Ze betichtten hem en de Amerikaanse regering er onder meer van dat ze hebben meegewerkt aan een genocide in Gaza.

Zaal uitgezet

"Waarom heeft u toegelaten dat mijn vrienden worden uitgemoord?", vroeg Max Blumenthal van de website The Grayzone. Hij noemde Blinken op X de "minister van Genocide". De ander, zelfstandig journalist Sam Husseini, riep door de persconferentie dat Blinken voor het Internationaal Strafhof gebracht zou moeten worden: "Crimineel! Waarom zit u niet in Den Haag?"

Blinken en zijn medewerkers vroegen de twee om stil te zijn zolang de minister nog met zijn openingsverklaring bezig was, en zeiden dat er na afloop ruimte zou zijn voor vragen. Toen dat niet hielp, werden beide mannen de zaal uitgezet. Husseini werd zelfs uit zijn stoel getrokken en weggedragen.

Meer uit Buitenland

Turkse journalist die voor Duitse wereldomroep werkt weer vrij

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.

3 uur geleden
Liberia meldt grootste cocaïnevangst ooit

MONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.

3 uur geleden
'Ongekende' oversterfte door Franse hittegolf in juni

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".

3 uur geleden
Trump dreigt met bombardementen als Iran schepen aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.

4 uur geleden
Noorwegen herdenkt aanslagen Oslo en Utøya

OSLO (ANP/DPA) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. Er waren meerdere herdenkingen, onder meer in de kathedraal van Oslo, met koning Harald en koningin Sonja onder de aanwezigen.

4 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak stijgt tot boven 1000

GENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.

6 uur geleden
Franse milieuminister blijft toch aan op verzoek van president

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse milieuminister Monique Barbut blijft op verzoek van president Emmanuel Macron toch aan. Dat meldt haar kantoor aan persbureau AFP. Barbut kondigde woensdagochtend haar ontslag aan op LinkedIn, vanwege meningsverschillen over het gebruik van pesticiden.

7 uur geleden