Buitenlandminister VS denkt dat bestand in Gaza er komt
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken verwacht dat het bestand in Gaza zondag daadwerkelijk zal ingaan. Woensdagavond maakte de Amerikaanse president Joe Biden bekend dat er een overeenstemming is bereikt, maar de Israëlische regering is daar formeel nog niet mee akkoord. Blinken denkt dat het nog zal lukken.
"Ja, ik ben vol vertrouwen en ga er volledig vanuit dat de implementatie zoals we die hebben aangekondigd zondag van start kan gaan", aldus de minister in een persconferentie. "Het is niet raar dat er in een onderhandelingsproces dat zo uitdagend en zo beladen is, wat losse eindjes kunnen zijn. Die proberen we op dit moment af te hechten." Hij gaat er dus vanuit dat dat zal lukken.
De persconferentie werd meerdere keren onderbroken door aanwezigen die vanuit de rijen met journalisten kritische opmerkingen en vragen naar de minister riepen. Ze betichtten hem en de Amerikaanse regering er onder meer van dat ze hebben meegewerkt aan een genocide in Gaza.
Zaal uitgezet
"Waarom heeft u toegelaten dat mijn vrienden worden uitgemoord?", vroeg Max Blumenthal van de website The Grayzone. Hij noemde Blinken op X de "minister van Genocide". De ander, zelfstandig journalist Sam Husseini, riep door de persconferentie dat Blinken voor het Internationaal Strafhof gebracht zou moeten worden: "Crimineel! Waarom zit u niet in Den Haag?"
Blinken en zijn medewerkers vroegen de twee om stil te zijn zolang de minister nog met zijn openingsverklaring bezig was, en zeiden dat er na afloop ruimte zou zijn voor vragen. Toen dat niet hielp, werden beide mannen de zaal uitgezet. Husseini werd zelfs uit zijn stoel getrokken en weggedragen.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag zeker één raket gelanceerd in de richting van de Japanse Zee, melden de Zuid-Koreaanse krijgsmacht en Japan. Het gaat vermoedelijk om een ballistische raket met een kort bereik.
2 uur geledenHANOI (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Kalmaegi heeft donderdag in Vietnam zeker vijf levens geëist toen hij bij de centrale kust aan land kwam, zo maakte het Vietnamese ministerie van Milieu bekend. Zeven mensen raakten gewond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft in internationale wateren in het Caribisch gebied drie mannen gedood bij een aanval op een verdachte drugsboot. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth donderdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.
6 uur geledenLOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.
9 uur geleden