Buitenlandminister Israël: ICC heeft alle legitimiteit verloren
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Gideon Saar, spreekt van een "zwarte dag" voor het Internationaal Strafhof (ICC). Het hof heeft volgens hem "alle legitimiteit verloren" met de arrestatiebevelen tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en diens oud-defensieminister Yoav Gallant.
Saar heeft zijn verontwaardiging gedeeld in een verklaring op X. Hij spreekt van een "absurd besluit zonder bevoegdheid" en wijst erop dat Israël geen lid is van het hof in Den Haag en zette daarbij het woord 'hof' tussen aanhalingstekens. De minister deelde ook een X-bericht van de Amerikaanse senator Lindsey Graham waarin het hof "corrupt" genoemd wordt en Graham de senaat oproept om het ICC sancties op te leggen.
Ruim 120 landen erkennen het hof wel, wat betekent dat zij Netanyahu en Gallant moeten oppakken als die hun grondgebied betreden. Het ICC zou zich met de arrestatiebevelen niet alleen op Netanyahu en Gallant richten. Volgens de minister is er in feite sprake van een aanval op het recht van Israël om zichzelf te verdedigen.
'Morele verduistering'
"Moreel gezien betekent dit een morele verduistering waarin goed wordt veranderd in kwaad en waarin kwaadaardige machten worden gediend. Politiek gezien is het uitvaardigen van arrestatiebevelen tegen een staat die handelt in overeenstemming met het internationaal recht een beloning en een aanmoediging voor de as van het kwaad, die dit recht openlijk en consistent schendt", aldus Saar.
Gevraagd om een reactie op de aanhoudingsbevelen verwijst de Israëlische ambassade in Den Haag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken. De verklaring van Saar is in het Nederlands vertaald gedeeld op het X-account van de ambassade.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
4 uur geleden