Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandminister China komt naar Veiligheidsconferentie München

Buitenlandminister China komt naar Veiligheidsconferentie München

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi woont de Veiligheidsconferentie van München van 16 tot 21 februari bij. Na zijn bezoek aan het zuiden van Duitsland reist Wang nog naar Spanje en Frankrijk, zo verklaart zijn ministerie.

Op de Veiligheidsconferentie bespreken staatshoofden, regeringsleiders en ministers prangende veiligheidskwesties in de wereld. De jaarlijkse bijeenkomst gaat traditioneel gepaard met demonstraties en protesten. Vorig jaar stonden die vooral in het teken van de oorlog in Oekraïne. Ongeveer 20.000 mensen ageerden toen onder meer tegen wapenleveranties door NAVO-landen aan Oekraïne en voor het spoedig beëindigen van de oorlog in dat land.

Wang zal een toespraak houden op het China-seminar tijdens de conferentie in München. Volgens The Guardian ontmoet hij er ook zijn Britse ambtsgenoot David Cameron.

In Frankrijk zal de Chinese minister deelnemen aan een "strategische dialoog", aldus de verklaring.

Meer uit Buitenland

Russische gevechtsvliegtuigen gespot bij Alaska

CHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.

17 minuten geleden
NASA voert succesvolle repetitie voor maanlancering uit

MERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.

20 minuten geleden
Epstein-executeurs stemmen in met schikking van 35 miljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.

1 uur geleden
Senaat Florida stemt in met hernoemen vliegveld naar Trump

TALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.

1 uur geleden
Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

4 uur geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

8 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

8 uur geleden