Buitenlandminister China komt naar Veiligheidsconferentie München
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi woont de Veiligheidsconferentie van München van 16 tot 21 februari bij. Na zijn bezoek aan het zuiden van Duitsland reist Wang nog naar Spanje en Frankrijk, zo verklaart zijn ministerie.
Op de Veiligheidsconferentie bespreken staatshoofden, regeringsleiders en ministers prangende veiligheidskwesties in de wereld. De jaarlijkse bijeenkomst gaat traditioneel gepaard met demonstraties en protesten. Vorig jaar stonden die vooral in het teken van de oorlog in Oekraïne. Ongeveer 20.000 mensen ageerden toen onder meer tegen wapenleveranties door NAVO-landen aan Oekraïne en voor het spoedig beëindigen van de oorlog in dat land.
Wang zal een toespraak houden op het China-seminar tijdens de conferentie in München. Volgens The Guardian ontmoet hij er ook zijn Britse ambtsgenoot David Cameron.
In Frankrijk zal de Chinese minister deelnemen aan een "strategische dialoog", aldus de verklaring.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
20 minuten geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
27 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.
32 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.
2 uur geleden