Buitenlandminister China komt naar Veiligheidsconferentie München
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi woont de Veiligheidsconferentie van München van 16 tot 21 februari bij. Na zijn bezoek aan het zuiden van Duitsland reist Wang nog naar Spanje en Frankrijk, zo verklaart zijn ministerie.
Op de Veiligheidsconferentie bespreken staatshoofden, regeringsleiders en ministers prangende veiligheidskwesties in de wereld. De jaarlijkse bijeenkomst gaat traditioneel gepaard met demonstraties en protesten. Vorig jaar stonden die vooral in het teken van de oorlog in Oekraïne. Ongeveer 20.000 mensen ageerden toen onder meer tegen wapenleveranties door NAVO-landen aan Oekraïne en voor het spoedig beëindigen van de oorlog in dat land.
Wang zal een toespraak houden op het China-seminar tijdens de conferentie in München. Volgens The Guardian ontmoet hij er ook zijn Britse ambtsgenoot David Cameron.
In Frankrijk zal de Chinese minister deelnemen aan een "strategische dialoog", aldus de verklaring.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
10 uur geleden