Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandminister Blinken: VS steunen soevereiniteit Guyana

Buitenlandminister Blinken: VS steunen soevereiniteit Guyana

WASHINGTON (ANP) - De minister van Buitenlandse Zaken van de VS, Antony Blinken, heeft zijn steun uitgesproken aan de regering van Guyana in het grensconflict met Venezuela. Blinken zei dat "de Verenigde Staten de soevereiniteit van Guyana standvastig zullen blijven steunen". Hij sprak met de president van het Latijns-Amerikaanse land, Mohamed Irfaan Ali.

Washington is volgens Blinken voor een vreedzame oplossing van het conflict en dringt erop aan dat de landen de overeenkomst uit 1899 respecteren waarmee de grens van het Britse Rijk en later Guyana met Venezuela werd bepaald. Anders moet er een nieuwe overeenkomst komen, mogelijk met behulp van een juridisch orgaan zoals het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Dat heeft begin deze maand Guyana en Venezuela opgeroepen geen acties te ondernemen die het geschil erger of slepender maken.

Guyana zoekt Amerikaanse hulp voor de bescherming van de olierijke westelijke regio Essequibo. De autoritaire Venezolaanse leider Nicolás Maduro heeft zondag een referendum laten houden waarin de kiezers Essequibo als nieuwe Venezolaanse deelstaat bestempelden. Maduro heeft vervolgens licenties aangeboden aan ondernemingen die er naar olie zouden kunnen zoeken.

Media in Guyana hebben gemeld dat er bij de Venezolaanse grens, circa 290 kilometer ten westen van de hoofdstad Georgetown, een relatief nieuwe legerhelikopter met zeven inzittenden is neergestort. Aan boord waren hoge officieren van het leger en de luchtmacht van Guyana die op bezoek gingen bij eenheden langs de grens. Er is een zoektocht opgezet om het toestel en de inzittenden te vinden.

Meer uit Buitenland

NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

2 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.

2 uur geleden
Vertragingen op Belgische luchthavens door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.

5 uur geleden
Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

12 uur geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

13 uur geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

14 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

15 uur geleden