Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandminister Blinken: VS steunen soevereiniteit Guyana

Buitenlandminister Blinken: VS steunen soevereiniteit Guyana

WASHINGTON (ANP) - De minister van Buitenlandse Zaken van de VS, Antony Blinken, heeft zijn steun uitgesproken aan de regering van Guyana in het grensconflict met Venezuela. Blinken zei dat "de Verenigde Staten de soevereiniteit van Guyana standvastig zullen blijven steunen". Hij sprak met de president van het Latijns-Amerikaanse land, Mohamed Irfaan Ali.

Washington is volgens Blinken voor een vreedzame oplossing van het conflict en dringt erop aan dat de landen de overeenkomst uit 1899 respecteren waarmee de grens van het Britse Rijk en later Guyana met Venezuela werd bepaald. Anders moet er een nieuwe overeenkomst komen, mogelijk met behulp van een juridisch orgaan zoals het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Dat heeft begin deze maand Guyana en Venezuela opgeroepen geen acties te ondernemen die het geschil erger of slepender maken.

Guyana zoekt Amerikaanse hulp voor de bescherming van de olierijke westelijke regio Essequibo. De autoritaire Venezolaanse leider Nicolás Maduro heeft zondag een referendum laten houden waarin de kiezers Essequibo als nieuwe Venezolaanse deelstaat bestempelden. Maduro heeft vervolgens licenties aangeboden aan ondernemingen die er naar olie zouden kunnen zoeken.

Media in Guyana hebben gemeld dat er bij de Venezolaanse grens, circa 290 kilometer ten westen van de hoofdstad Georgetown, een relatief nieuwe legerhelikopter met zeven inzittenden is neergestort. Aan boord waren hoge officieren van het leger en de luchtmacht van Guyana die op bezoek gingen bij eenheden langs de grens. Er is een zoektocht opgezet om het toestel en de inzittenden te vinden.

Meer uit Buitenland

Duitsland hervormt militaire dienst

BERLIJN (ANP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.

4 minuten geleden
Buitenlandbeleidsplan Trump hard voor 'ondemocratisch' Europa

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.

37 minuten geleden
Rusland: vooruitgang in onderhandelingen, praten graag verder

MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.

3 uur geleden
Premier India dringt aan op terugkeer naar vrede in de wereld

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.

3 uur geleden
Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

15 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

18 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

18 uur geleden