Buitenlanders mogen beleggen in bedrijven met vastgoed in Mekka
RIYAD (ANP/RTR) - Buitenlandse investeerders mogen voortaan ook beleggen in Saudische beursgenoteerde bedrijven die vastgoed bezitten in de twee heiligste plaatsen van de islam, Mekka en Medina. Met die stap hoopt Saudi-Arabië meer investeringen aan te trekken. Dat is onderdeel van hervormingen om het land minder afhankelijk te maken van olie-inkomsten.
Rond de heilige steden gelden van oudsher strenge regels. Zo is het voor niet-moslims bijvoorbeeld niet toegestaan om Mekka te bezoeken.
De laatste jaren heeft Saudi-Arabië vaker bepaalde regels versoepeld om de economie te helpen. Zo werd de Saudische beurs in 2015 opengesteld voor buitenlandse investeerders om meer kapitaal aan te trekken. In 2021 stonden de autoriteiten niet-Saudiërs ook al toe om in te schrijven op vastgoedfondsen die investeren binnen de grenzen van Mekka en Medina.
De beurswaakhond van het land meldde bij het bekendmaken van de nieuwe stap maandag dat "strategische buitenlandse investeerders" wel uitgesloten kunnen worden. De toezichthouder voegde eraan toe dat mensen zonder de Saudische nationaliteit niet meer dan 49 procent van de aandelen van de betrokken bedrijven mogen bezitten.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud steeg woensdag tot een nieuw record, aangejaagd door een sterk afgezwakte Amerikaanse dollar en een vlucht uit staatsobligaties. De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdagavond dat hij zich geen zorgen maakte over de huidige zwakte van de dollar. De dollar daalde daarop aanvankelijk fors. Omdat goud voornamelijk in dollars wordt verhandeld, leiden dalende dollarkoersen meestal tot winsten op de goudmarkt.
39 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - Vakbond CNV zegt "compleet overdonderd" te zijn door de aankondiging van ASML om 1700 medewerkers te ontslaan. De chipmachinefabrikant uit Veldhoven maakte dat woensdag bekend, net als een recordomzet over vorig jaar. De vakbond vindt het "een heel diffuus verhaal".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het aantal huishoudens met een glasvezelaansluiting op het netwerk van KPN is vorig jaar gestegen naar bijna 6 miljoen. Het telecombedrijf heeft in 2025 440.000 huishoudens voorzien van zo'n aansluiting voor sneller internet. Dit is inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP.
2 uur geledenHAWTHORNE (ANP/RTR) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk gaat mogelijk midden juni naar de beurs in New York, met als doel 50 miljard dollar op te halen. Dat meldt zakenkrant Financial Times woensdag op basis van bronnen. Het zou daarmee de grootste beursgang ooit worden.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML wil vele honderden banen schrappen in de managementlaag van afdelingen voor onderzoek en ontwikkeling. Ongeveer 1700 medewerkers worden daarbij ontslagen, verwacht de chipmachinemaker uit Veldhoven. Volgens financieel topman Roger Dassen is de ingreep nodig omdat de organisatie te stroef is geworden, waardoor ingenieurs te veel tijd kwijt zijn aan zaken die niet met innovatie te maken hebben.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft vorig jaar een recordomzet behaald van 32,7 miljard euro, een stijging van 16 procent vergeleken met het voorgaande jaar. Volgens het Veldhovense bedrijf was het laatste kwartaal van 2025 "bijzonder sterk" met een stijging tot 9,7 miljard euro.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.
12 uur geleden