Buitenlanders mogen beleggen in bedrijven met vastgoed in Mekka
RIYAD (ANP/RTR) - Buitenlandse investeerders mogen voortaan ook beleggen in Saudische beursgenoteerde bedrijven die vastgoed bezitten in de twee heiligste plaatsen van de islam, Mekka en Medina. Met die stap hoopt Saudi-Arabië meer investeringen aan te trekken. Dat is onderdeel van hervormingen om het land minder afhankelijk te maken van olie-inkomsten.
Rond de heilige steden gelden van oudsher strenge regels. Zo is het voor niet-moslims bijvoorbeeld niet toegestaan om Mekka te bezoeken.
De laatste jaren heeft Saudi-Arabië vaker bepaalde regels versoepeld om de economie te helpen. Zo werd de Saudische beurs in 2015 opengesteld voor buitenlandse investeerders om meer kapitaal aan te trekken. In 2021 stonden de autoriteiten niet-Saudiërs ook al toe om in te schrijven op vastgoedfondsen die investeren binnen de grenzen van Mekka en Medina.
De beurswaakhond van het land meldde bij het bekendmaken van de nieuwe stap maandag dat "strategische buitenlandse investeerders" wel uitgesloten kunnen worden. De toezichthouder voegde eraan toe dat mensen zonder de Saudische nationaliteit niet meer dan 49 procent van de aandelen van de betrokken bedrijven mogen bezitten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
14 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
18 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden