Buitenlander mag China weer in na inenting met Chinees vaccin
PEKING (ANP/AFP) - China gaat inreisbeperkingen versoepelen voor buitenlanders, mits die zijn ingeënt met een Chinees coronavaccin. Die middelen worden inmiddels op meerdere plaatsen in de wereld gebruikt, maar zijn nog niet overal beschikbaar.
China zit al een jaar grotendeels op slot voor buitenlanders. De autoriteiten proberen zo te verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De Chinese ambassade in de Verenigde Staten meldt nu dat het visumaanvragen van mensen die zijn ingeënt met "Chinese Covid-19-vaccins" in behandeling gaat nemen.
Ambassades in landen als Italië, India, Pakistan, de Filipijnen en Sri Lanka kwamen met vergelijkbare mededelingen. Niet iedereen kan gebruik gaan maken van de nieuwe regeling. Die is bedoeld voor mensen die voor werk of "humanitaire noodsituaties" zoals het bijwonen van een uitvaart naar China gaan. Zij moeten na aankomst wel weken in quarantaine.
China heeft inmiddels vier coronavaccins goedgekeurd die in eigen land zijn ontwikkeld. De communistische volksrepubliek gebruikt geen buitenlandse vaccins, maar levert de eigen middelen tegen het coronavirus wel aan andere landen. Zo ontvingen de Filipijnen twee weken geleden nog 600.000 doses.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
1 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
18 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
18 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
20 uur geleden