Buitenlandchef EU wil onderzoek beschieting Rode Kruis bij Gaza
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese hoge vertegenwoordiger voor Buitenlandse Zaken Josep Borrell wil een onafhankelijk onderzoek naar de beschietingen bij het hoofdkwartier van het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) in het zuiden van de Gazastrook.
Volgens de plaatselijke autoriteiten is een tentenkamp met ontheemden beschoten dat rond het hoofdkwartier was opgetrokken. De op de vlucht geslagen burgers zochten er bescherming tegen de aanhoudende Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Er zouden zeker 22 mensen zijn omgekomen en rond de vijftig gewond zijn geraakt bij het pand van het ICRC.
Officieel is niet bekend welke partij in het conflict geschoten heeft. Projectielen kwamen neer op enkele meters van het hoofdkwartier van het ICRC dat daardoor beschadigd raakte.
Beschietingen
De Israëlische beschietingen gaan ondertussen door. Zaterdag zijn wijken van Gaza-Stad onder vuur genomen met zwaar geschut. Plaatselijke media melden dat daarbij bijna veertig burgers zijn gedood. Veel slachtoffers zouden nog onder het puin liggen.
Sinds de Israëli's de Gazastrook in oktober zijn gaan aanvallen en bombarderen zijn er volgens de gezondheidsautoriteiten meer dan 123.000 mensen om het leven gekomen of gewond geraakt. De meeste slachtoffers zijn vrouwen en minderjarigen.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
2 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
3 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
3 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
3 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
4 uur geleden