Buitenlandchef EU wil onderzoek beschieting Rode Kruis bij Gaza
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese hoge vertegenwoordiger voor Buitenlandse Zaken Josep Borrell wil een onafhankelijk onderzoek naar de beschietingen bij het hoofdkwartier van het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) in het zuiden van de Gazastrook.
Volgens de plaatselijke autoriteiten is een tentenkamp met ontheemden beschoten dat rond het hoofdkwartier was opgetrokken. De op de vlucht geslagen burgers zochten er bescherming tegen de aanhoudende Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Er zouden zeker 22 mensen zijn omgekomen en rond de vijftig gewond zijn geraakt bij het pand van het ICRC.
Officieel is niet bekend welke partij in het conflict geschoten heeft. Projectielen kwamen neer op enkele meters van het hoofdkwartier van het ICRC dat daardoor beschadigd raakte.
Beschietingen
De Israëlische beschietingen gaan ondertussen door. Zaterdag zijn wijken van Gaza-Stad onder vuur genomen met zwaar geschut. Plaatselijke media melden dat daarbij bijna veertig burgers zijn gedood. Veel slachtoffers zouden nog onder het puin liggen.
Sinds de Israëli's de Gazastrook in oktober zijn gaan aanvallen en bombarderen zijn er volgens de gezondheidsautoriteiten meer dan 123.000 mensen om het leven gekomen of gewond geraakt. De meeste slachtoffers zijn vrouwen en minderjarigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
13 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
14 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
15 uur geleden