Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandchef EU wil onderzoek beschieting Rode Kruis bij Gaza

Buitenlandchef EU wil onderzoek beschieting Rode Kruis bij Gaza

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese hoge vertegenwoordiger voor Buitenlandse Zaken Josep Borrell wil een onafhankelijk onderzoek naar de beschietingen bij het hoofdkwartier van het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) in het zuiden van de Gazastrook.

Volgens de plaatselijke autoriteiten is een tentenkamp met ontheemden beschoten dat rond het hoofdkwartier was opgetrokken. De op de vlucht geslagen burgers zochten er bescherming tegen de aanhoudende Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Er zouden zeker 22 mensen zijn omgekomen en rond de vijftig gewond zijn geraakt bij het pand van het ICRC.

Officieel is niet bekend welke partij in het conflict geschoten heeft. Projectielen kwamen neer op enkele meters van het hoofdkwartier van het ICRC dat daardoor beschadigd raakte.

Beschietingen

De Israëlische beschietingen gaan ondertussen door. Zaterdag zijn wijken van Gaza-Stad onder vuur genomen met zwaar geschut. Plaatselijke media melden dat daarbij bijna veertig burgers zijn gedood. Veel slachtoffers zouden nog onder het puin liggen.

Sinds de Israëli's de Gazastrook in oktober zijn gaan aanvallen en bombarderen zijn er volgens de gezondheidsautoriteiten meer dan 123.000 mensen om het leven gekomen of gewond geraakt. De meeste slachtoffers zijn vrouwen en minderjarigen.

Meer uit Buitenland

Krant: mogelijk zelfmoordbriefje Epstein al jaren geheim

NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.

2 uur geleden
Hegseth: 60-dagenregel voor einde oorlog niet tijdens bestand

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.

2 uur geleden
Vijftien doden in Libanon na Israëlische aanvallen donderdag

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.

2 uur geleden
VS wel tevreden over nieuwe beoogde regeringschef Irak

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.

3 uur geleden
Jury Biënnale van Venetië stapt op na Rusland-rel

VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.

5 uur geleden
Congres stemt voor omstreden begroting, shutdown VS voorbij

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.

5 uur geleden
Banksy plaatst nieuw standbeeld in centrum Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.

5 uur geleden