Buitenlandchef EU roept ministers bijeen om aanval Iran op Israël
BRUSSEL (ANP/RTR) - De hoge vertegenwoordiger van de EU voor het buitenlandbeleid, Josep Borrell, heeft de Europese ministers van Buitenlandse Zaken bijeengeroepen voor spoedberaad op dinsdag. Onderwerp is de Iraanse aanval op Israël. Borrell wil dat de Europese ministers bijdragen aan de-escalatie en meer veiligheid in de regio.
Op de eerste dag van de maand werd de Iraanse ambassade in Damascus bestookt bij een van de vele Israëlische luchtaanvallen in Syrië op doelen van Iran en zijn bondgenoot de sjiitische beweging Hezbollah. Iran heeft naar eigen zeggen vergeefs aangeklopt bij de VN-Veiligheidsraad en heeft zaterdag een vergeldingsaanval uitgevoerd met drones en raketten. Teheran beschouwt het als een groot succes en een afgeronde gebeurtenis. Volgens Israël is er niks geraakt met de honderden projectielen. De meeste zouden al in het luchtruim van Irak en Syrië zijn uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
BEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.
32 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Een van de bekendste van de Dode Zeerollen, de grote Jesajarol, is in veiligheid gebracht na de wederzijdse beschietingen tussen enerzijds Israël en de VS en anderzijds Iran. Dat meldt de Times of Israel.
39 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De paus heeft opgeroepen tot een einde aan het geweld in het Midden-Oosten. "Geconfronteerd met de mogelijkheid van een tragedie van enorme omvang, doe ik een beroep op de betrokken partijen om de morele verantwoordelijkheid te nemen om de spiraal van geweld te stoppen voordat het een onoverbrugbare kloof wordt", zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tegen een menigte op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Naast hernieuwde hoop voor het Iraanse volk, is er door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land een "reëel risico op instabiliteit, wat de regio in een spiraal van geweld zou kunnen storten", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondag op X.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is onzeker wat er gaat gebeuren nu de Iraanse leider Ali Khamenei overleden is, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. "Maar er ligt nu een open weg naar een ander Iran, een Iran dat de bevolking wellicht meer vrijheid geeft om vorm te geven."
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de dodelijke aanval op de Iraanse ayatollah Ali Khamenei en leden van zijn familie scherp veroordeeld. Hij sprak van moord en een "cynische schending van alle normen van menselijke moraliteit en internationaal recht".
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Iran heeft ook twee raketten afgevuurd richting EU-lidstaat Cyprus. Dat zei de Britse minister van Defensie John Healey tijdens een interview met Sky News. "Wij denken niet dat ze waren gericht op Cyprus", zei hij.
2 uur geleden