Buitenlandchef EU roept ministers bijeen om aanval Iran op Israël
BRUSSEL (ANP/RTR) - De hoge vertegenwoordiger van de EU voor het buitenlandbeleid, Josep Borrell, heeft de Europese ministers van Buitenlandse Zaken bijeengeroepen voor spoedberaad op dinsdag. Onderwerp is de Iraanse aanval op Israël. Borrell wil dat de Europese ministers bijdragen aan de-escalatie en meer veiligheid in de regio.
Op de eerste dag van de maand werd de Iraanse ambassade in Damascus bestookt bij een van de vele Israëlische luchtaanvallen in Syrië op doelen van Iran en zijn bondgenoot de sjiitische beweging Hezbollah. Iran heeft naar eigen zeggen vergeefs aangeklopt bij de VN-Veiligheidsraad en heeft zaterdag een vergeldingsaanval uitgevoerd met drones en raketten. Teheran beschouwt het als een groot succes en een afgeronde gebeurtenis. Volgens Israël is er niks geraakt met de honderden projectielen. De meeste zouden al in het luchtruim van Irak en Syrië zijn uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
12 minuten geledenAMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.
42 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Getuigen hebben een explosie gehoord bij de Palmeilanden in Dubai, een bekende locatie in de stad. Daar zou rook zijn opgestegen bij een hotel.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse premier Keir Starmer zegt dat Britse gevechtsvliegtuigen zaterdag hebben deelgenomen aan "gecoördineerde, regionale, defensieve operaties" in het Midden-Oosten. Volgens Starmer vonden de operaties plaats "om onze mensen, onze belangen en onze bondgenoten te beschermen".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.
2 uur geleden