Buitenlandchef EU: omstreden trip naar Marokko moet kunnen
BRUSSEL (ANP/AFP) - De reis naar Marokko door de buitenlandcoördinator van de Europese Unie, Josep Borrell, deze week moet doorgaan, aldus zijn woordvoerder. Marokko is betrokken bij het omkopingsschandaal van het Europees Parlement, samen met Qatar. De zaak is bekend als Qatargate en gaat over het kopen van invloed in het Europees Parlement door Qatar en Marokko.
Borrell bezoekt het land donderdag en vrijdag. "Er is op dit moment geen bewijs van wangedrag, dus contact met Marokko is niet verboden", aldus de woordvoerder.
Vier betrokkenen bij het schandaal zitten in voorarrest, onder wie het Griekse vicevoorzitter van het parlement Eva Kaili. Haar parlementaire onschendbaarheid is al opgeven omdat ze op heterdaad werd betrapt.
Binnenkort volgen processen tegen Marc Tarabella uit België en Andrea Cozzolino uit Italië, melden Belgische media. Parlementsvoorzitter Roberta Metsola legt de opheffing van hun onschendbaarheid voor aan het Europees Parlement op 16 januari. Dan is de volgende vergadering van het Europees Parlement.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
2 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
4 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.
5 uur geledenATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.
7 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
19 uur geleden