Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Buitenlandbeleid president Biden valt in goede aarde'

'Buitenlandbeleid president Biden valt in goede aarde'

WASHINGTON (ANP) - De buitenlandse politiek van de Amerikaanse president Joe Biden valt volgens opiniepeilers in Washington in veel economisch sterke en westers georiënteerde landen in goede aarde. Bidens slogan 'America is back' om zijn land terug te voeren op het internationale toneel, wordt in een aantal van die landen als erg positief gezien. Dat komt naar voren in een onderzoek van de denktank en opiniepeiler Pew Research Center, bericht The Washington Post.

De onderzoekers presenteren die peiling op de dag dat Biden in het zuidwesten van Engeland een achtdaagse reis door Europa is begonnen. Het is zijn eerste buitenlandse reis als president en hij schuift aan bij de G7, de NAVO-bondgenoten en de EU. Woensdag rondt hij de reis af met zijn eerste top met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Genève.

In twaalf landen waar onderzoek gedaan is, antwoordde gemiddeld 17 procent in 2020 en 75 procent in 2021 er vertrouwen in te hebben dat de Amerikaanse president "goede beslissingen neemt met betrekking tot zaken die de hele wereld aangaan". Bidens voorganger Donald Trump was voornamelijk geïnteresseerd in de binnenlandse aangelegenheden van zijn land en had kennelijk een hekel aan de NAVO. Zijn eerste buitenlandse bezoek was in 2017 aan Saudi-Arabië, waar hij miljardendeals sloot.

In het onderzoek kwam Biden deze lente als tweede uit bus op de vraag welke wereldleider het meest wordt vertrouwd in de internationale politiek. De Duitse bondskanselier Angela Merkel werd door 77 procent van de ondervraagden genoemd en Biden door 74 procent, ver boven de presidenten van China (Xi Jinping), Frankrijk (Macron) en Rusland (Poetin).

Meer uit Buitenland

Oekraïense aanval beschadigt olieraffinaderij Russische Jaroslavl

JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.

57 minuten geleden
WMO waarschuwt voor grillig watersysteem met opdrogende reserves

GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.

3 uur geleden
Amerikaans Congres keurt wet goed voor hardere sancties Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een omvangrijk sanctie- en tarievenpakket aangenomen om de economische druk op Rusland op te voeren en zo de geldstromen voor de oorlog in Oekraïne af te knijpen. Het wetsvoorstel wordt nu naar president Donald Trump gestuurd om te worden ondertekend.

3 uur geleden
Kunstenaar Peter Max op 88-jarige leeftijd overleden

NEW YORK (ANP/RTR) - Popartkunstenaar Peter Max is maandag op 88-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Manhattan. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie woensdag bekendgemaakt. Max werd bekend door zijn dromerige, felgekleurde werken die het decor vormden voor de Amerikaanse hippiebeweging in de jaren 60.

4 uur geleden
OpenAI meldt nieuwe AI-veiligheidsincidenten

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft een aantal niet eerder bekendgemaakte incidenten gedeeld waarin zijn kunstmatige-intelligentiesystemen zich misdroegen. Ook onthulde het bedrijf een nieuw kader voor hoe het dergelijke voorvallen in de toekomst wil bijhouden en openbaar maken.

4 uur geleden
VS weigeren Palestijns leider Abbas opnieuw visum VN-vergadering

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.

6 uur geleden
Gewonden en schade in Odesa en Kyiv na Russische aanval

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.

6 uur geleden