Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Buitenlandbeleid president Biden valt in goede aarde'

'Buitenlandbeleid president Biden valt in goede aarde'

WASHINGTON (ANP) - De buitenlandse politiek van de Amerikaanse president Joe Biden valt volgens opiniepeilers in Washington in veel economisch sterke en westers georiënteerde landen in goede aarde. Bidens slogan 'America is back' om zijn land terug te voeren op het internationale toneel, wordt in een aantal van die landen als erg positief gezien. Dat komt naar voren in een onderzoek van de denktank en opiniepeiler Pew Research Center, bericht The Washington Post.

De onderzoekers presenteren die peiling op de dag dat Biden in het zuidwesten van Engeland een achtdaagse reis door Europa is begonnen. Het is zijn eerste buitenlandse reis als president en hij schuift aan bij de G7, de NAVO-bondgenoten en de EU. Woensdag rondt hij de reis af met zijn eerste top met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Genève.

In twaalf landen waar onderzoek gedaan is, antwoordde gemiddeld 17 procent in 2020 en 75 procent in 2021 er vertrouwen in te hebben dat de Amerikaanse president "goede beslissingen neemt met betrekking tot zaken die de hele wereld aangaan". Bidens voorganger Donald Trump was voornamelijk geïnteresseerd in de binnenlandse aangelegenheden van zijn land en had kennelijk een hekel aan de NAVO. Zijn eerste buitenlandse bezoek was in 2017 aan Saudi-Arabië, waar hij miljardendeals sloot.

In het onderzoek kwam Biden deze lente als tweede uit bus op de vraag welke wereldleider het meest wordt vertrouwd in de internationale politiek. De Duitse bondskanselier Angela Merkel werd door 77 procent van de ondervraagden genoemd en Biden door 74 procent, ver boven de presidenten van China (Xi Jinping), Frankrijk (Macron) en Rusland (Poetin).

Meer uit Buitenland

Compositie III van Piet Mondriaan voor 29,8 miljoen geveild

LONDEN (ANP) - Het schilderij Compositie III van Piet Mondriaan heeft woensdag bij de veiling bij Christie's in Londen ongeveer 29,8 miljoen euro opgebracht.

46 minuten geleden
Meerdere doden door overstromingen in Istanbul

ISTANBUL (ANP/DPA) - In de Turkse stad Istanbul zijn door overstromingen zeker twee mensen om het leven gekomen. Dat meldt de televisiezender A Haber op X.

50 minuten geleden
Door nazi's geroofde Kandinsky voor 32 miljoen geveild

LONDEN (ANP/DPA) - Het schilderij van de Russisch-Franse schilder Wassily Kandinsky Das bunte Leben heeft bij de veiling bij Christie's in Londen woensdag 27 miljoen pond (een kleine 32 miljoen euro) opgebracht.

51 minuten geleden
Undercoverdocumentaire toont racisme en seksisme van Reform UK

LONDEN (ANP/RTR) - ‌Verschillende leden van de anti-immigratiepartij Reform UK van Nigel Farage zijn te zien in een documentaire terwijl ze opmerkingen van racistische en seksistische aard en met een gewelddadige lading maken.

2 uur geleden
Vrachtschip vliegt in brand in Roemeens deel van Zwarte Zee

BOEKAREST (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat voor anker lag in Roemeense wateren is in brand gevlogen. De Roemeense minister van Defensie Radu Miruță zei dat wordt onderzocht of het geraakt is door een drone.

2 uur geleden
Ministeries vernield bij studentenprotesten in Albanese Tirana

TIRANA (ANP/AFP) - In de Albanese hoofdstad zijn bij grote demonstraties meerdere overheidsgebouwen beschadigd. De demonstranten, veelal studenten, zijn voor de tweede dag op rij op de been om te pleiten voor betere omstandigheden op de universiteiten in het land. Ook eisen ze het vertrek van premier Edi Rama.

5 uur geleden
Oekraïne meldt dat verbinding met Starlink is verbeterd

KYIV (ANP/AFP) - Het Oekraïense ministerie van Defensie meldt dat de verbinding met Starlink in het land is verbeterd. Al zou het bedrijf van Elon Musk wel beperkingen blijven hanteren voor hoe snel drones zich kunnen verplaatsen, terwijl ze verbonden blijven met de dienst.

5 uur geleden