Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Buitenlandbeleid president Biden valt in goede aarde'

'Buitenlandbeleid president Biden valt in goede aarde'

WASHINGTON (ANP) - De buitenlandse politiek van de Amerikaanse president Joe Biden valt volgens opiniepeilers in Washington in veel economisch sterke en westers georiënteerde landen in goede aarde. Bidens slogan 'America is back' om zijn land terug te voeren op het internationale toneel, wordt in een aantal van die landen als erg positief gezien. Dat komt naar voren in een onderzoek van de denktank en opiniepeiler Pew Research Center, bericht The Washington Post.

De onderzoekers presenteren die peiling op de dag dat Biden in het zuidwesten van Engeland een achtdaagse reis door Europa is begonnen. Het is zijn eerste buitenlandse reis als president en hij schuift aan bij de G7, de NAVO-bondgenoten en de EU. Woensdag rondt hij de reis af met zijn eerste top met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Genève.

In twaalf landen waar onderzoek gedaan is, antwoordde gemiddeld 17 procent in 2020 en 75 procent in 2021 er vertrouwen in te hebben dat de Amerikaanse president "goede beslissingen neemt met betrekking tot zaken die de hele wereld aangaan". Bidens voorganger Donald Trump was voornamelijk geïnteresseerd in de binnenlandse aangelegenheden van zijn land en had kennelijk een hekel aan de NAVO. Zijn eerste buitenlandse bezoek was in 2017 aan Saudi-Arabië, waar hij miljardendeals sloot.

In het onderzoek kwam Biden deze lente als tweede uit bus op de vraag welke wereldleider het meest wordt vertrouwd in de internationale politiek. De Duitse bondskanselier Angela Merkel werd door 77 procent van de ondervraagden genoemd en Biden door 74 procent, ver boven de presidenten van China (Xi Jinping), Frankrijk (Macron) en Rusland (Poetin).

Meer uit Buitenland

Kantoor Netanyahu ontkent dat hij was gewaarschuwd voor 7 oktober

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."

1 uur geleden
Iran claimt onderschepping Amerikaanse onderwaterdrone

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.

1 uur geleden
Bijna 50.000 mensen brachten laatste groet aan overleden Harald

OSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.

1 uur geleden
Nieuwe sancties VS tegen luchtvaartsector in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.

2 uur geleden
Spanje geeft inlichtingen vrij over migranteninstroom Ceuta

CEUTA (ANP/AFP) - Spanje geeft woensdag een aantal inlichtingenrapporten vrij over de plotselinge aankomst van tienduizenden migranten in Ceuta eind juli. De regering probeert twijfels weg te nemen over welke kennis er al op voorhand was over de toestroom en over de rol die Marokko daar mogelijk bij gespeeld heeft.

2 uur geleden
Oekraïne krijgt Duitse 'B-raketten' voor Patriot-luchtafweer

BERLIJN (ANP) - Duitsland geeft Oekraïne uit eigen voorraad nog wat luchtafweerraketten voor de cruciale Patriot-luchtafweer. Het gaat niet om de geavanceerdste Patriot-raketten maar om een variant die minder goed is opgewassen tegen Ruslands verwoestende ballistische raketten.

3 uur geleden
Israël sluit Brits consulaat in Oost-Jeruzalem als vergelding

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering sluit het Britse consulaat in Oost-Jeruzalem. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar bekend nadat het Verenigd Koninkrijk maatregelen had aangekondigd tegen illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.

3 uur geleden