Buitengewoon vroege hittegolf in Spanje: 41 graden
MADRID (ANP/DPA) - Delen van Spanje kampen met een buitengewoon vroege hittegolf. De thermometer in de stad Andujar in Andalusië gaf vrijdagmiddag 41 graden aan. Ook in andere zuidelijke steden waren er recordtemperaturen voor mei: Sevilla en Cordoba registreerden 39 graden. Op het vakantie-eiland Mallorca werd 35 graden bereikt.
In grote delen van Zuid- en Midden-Spanje komen de temperaturen 's nachts niet onder de 20 graden. In Jaen was het tot nu toe het warmst met nachten van minstens 26 graden.
"De zomer eet de lente op", kopt de krant El Pais over de hittegolven die elk jaar eerder beginnen. De enige logische verklaring voor dit fenomeen is klimaatverandering, citeert de krant de woordvoerder van de Spaanse weerdienst.
De mensen in het zuiden van Spanje kunnen pas volgende week enige verlichting verwachten. Dan zouden de maximumtemperaturen 'slechts' rond de 30 graden moeten liggen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.
14 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.
48 minuten geledenBAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.
1 uur geledenHAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
5 uur geleden