Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitengewoon vroege hittegolf in Spanje: 41 graden

Buitengewoon vroege hittegolf in Spanje: 41 graden

MADRID (ANP/DPA) - Delen van Spanje kampen met een buitengewoon vroege hittegolf. De thermometer in de stad Andujar in Andalusië gaf vrijdagmiddag 41 graden aan. Ook in andere zuidelijke steden waren er recordtemperaturen voor mei: Sevilla en Cordoba registreerden 39 graden. Op het vakantie-eiland Mallorca werd 35 graden bereikt.

In grote delen van Zuid- en Midden-Spanje komen de temperaturen 's nachts niet onder de 20 graden. In Jaen was het tot nu toe het warmst met nachten van minstens 26 graden.

"De zomer eet de lente op", kopt de krant El Pais over de hittegolven die elk jaar eerder beginnen. De enige logische verklaring voor dit fenomeen is klimaatverandering, citeert de krant de woordvoerder van de Spaanse weerdienst.

De mensen in het zuiden van Spanje kunnen pas volgende week enige verlichting verwachten. Dan zouden de maximumtemperaturen 'slechts' rond de 30 graden moeten liggen.

Meer uit Buitenland

Landen bieden Venezuela hulp na dodelijke aardbevingen

CARACAS (ANP/AFP) - Landen rond Venezuela en verderop hebben hulp beloofd na de dodelijke dubbele aardbeving die Venezuela getroffen heeft. Onder meer Mexico, Cuba en El Salvador zeggen dat hulp onderweg is.

14 minuten geleden
Hulporganisaties zoeken en inventariseren na bevingen Venezuela

CARACAS (ANP) - Het Venezolaanse Rode Kruis is bezig met reddingswerkzaamheden in de gebieden die door twee zware aardbevingen zijn getroffen. Op beelden die de organisatie op Instagram heeft geplaatst, is te zien dat gezocht wordt in het puin. Hulporganisaties brengen nog in kaart wat precies nodig is aan steun en spullen.

39 minuten geleden
Code rood in deel België op vrijdag om temperaturen tot 40 graden

BRUSSEL (ANP) - Het Belgische weerinstituut KMI heeft voor vrijdag code rood afgegeven voor de provincies Luik en Limburg om de hitte. De temperatuur kan oplopen tot 40 graden in de provincies in het oosten van België.

1 uur geleden
President Venezuela: zeker 32 doden door aardbevingen

CARACAS (ANP/RTR) - De waarnemend president van Venezuela, Delcy Rodríguez, meldt dat door de twee aardbevingen van woensdag zeker 32 mensen zijn omgekomen en meer dan 700 mensen gewond zijn geraakt. Het betreft een eerste balans.

1 uur geleden
VS mobiliseren hulp voor Venezuela na zware aardbevingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben laten weten dat ze in contact staan ​​met de Venezolaanse autoriteiten na zware aardbevingen en dat ze hulp mobiliseren voor het Zuid-Amerikaanse land. "We staan ​​in contact met de autoriteiten en mobiliseren hulp", aldus onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau op X. Hij noemde de aardbevingen "verwoestend".

3 uur geleden
Venezuela getroffen door niet één maar twee zware aardbevingen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - In het noorden van Venezuela hebben woensdag (lokale tijd) kort na elkaar twee zware aardbevingen met een kracht van respectievelijk 7.2 en 7.5 plaatsgevonden. Dat meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. Eerder op de dag sprak de USGS van slechts een enkele aardbeving met een kracht van 7.1.

6 uur geleden
Krachtige aardbeving voor kust Venezuela gevoeld in Caracas

CARACAS (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 7,1 heeft woensdagmiddag plaatsgevonden voor de kust van Venezuela, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. De beving was op een diepte van 13 kilometer, aldus de USGS.

7 uur geleden