Buitenechtelijke dochter koning Albert wil titel van prinses
BRUSSEL (ANP) - De buitenechtelijke dochter van de voormalige Belgische koning Albert staat donderdag opnieuw voor de rechter. Delphine Boël wil zich voortaan prinses kunnen noemen en de achternaam van haar vader dragen.
Begin dit jaar erkende Albert, de vader van regerend koning Filip, na een jarenlange juridische strijd en na het afnemen van een DNA-test, eindelijk dat hij Boëls biologische vader is. Maar de kunstenares neemt daarmee nog geen genoegen. Ze wil net zo behandeld worden als de andere kinderen van Albert. Daarom wil ze zich, net als de koninklijke familie, Van Saksen-Coburg kunnen noemen. Ook eist ze de titel van prinses van België, waardoor ze in het vervolg aangesproken zou moeten worden als koninklijke hoogheid.
Het Brusselse hof van beroep behandelt de zaak achter gesloten deuren. Het doet binnen een maand uitspraak.
Meer uit Buitenland
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
45 minuten geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.
2 uur geleden