Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buienradar: ook komende nacht kans om vallende sterren te zien

Buienradar: ook komende nacht kans om vallende sterren te zien

HILVERSUM (ANP) - Ook in de nacht van zondag op maandag zijn er "goede kansen" om de meteorenzwerm Perseïden te zien, meldt Buienradar. Op wat hoge bewolking na verwacht het weerbureau een heldere nacht.

Er wordt zelfs een extra piekje verwacht tussen 03.00 uur en 05.00 uur, vertelt Arnold Tukkers van de Cosmos Sterrenwacht in het Twentse Lattrop. Bovendien zijn de meteoren die vannacht te zien zijn volgens Tukkers helderder dan de vallende sterren van afgelopen nacht. Dat heeft te maken met de massa van de stofdeeltjes die zijn achtergelaten door de komeet Swift-Tuttle, legt Tukkers uit. Als de aarde in zijn baan rond de zon door de puinwolk van de komeet vliegt, verbranden die deeltjes in de dampkring op zo'n 100 kilometer hoogte. Het lichtspoor dat daarbij ontstaat, noemen we een meteoor of vallende ster. Hoe groter de massa van de deeltjes, hoe helderder de meteoor.

Het hoogtepunt van de sterrenregen, die elk jaar in de zomer te zien is, was in de nacht van zaterdag op zondag. Toen waren er tientallen vallende sterren per uur te zien. Bij Cosmos kwamen negentig mensen naar de sterrenregen kijken. "Het klaarde goed op. Voor veel mensen is het toch iets heel bijzonders, een vallende ster", zegt Tukkers, die al meer dan dertig jaar bij de sterrenwacht werkt. "Altijd als ik er een zie, wens ik dat ik er nog een mag zien. En die wens komt iedere keer weer uit!"

Op X, voorheen Twitter, delen veel mensen foto's van de meteoren die ze de afgelopen nacht hebben waargenomen. "Ondanks de bewolking tóch nog een meteoor kunnen fotograferen", meldt een twitteraar uit Den Haag. "Adembenemend" en "spectaculair" zijn woorden die vaak vallen. "Op mijn 57e (!) voor de eerste keer #vallendesterren gezien! Gaaf!" schrijft een andere enthousiaste twitteraar.

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

3 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

6 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

9 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

10 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

12 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

13 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

15 uur geleden