Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buienradar: ook komende nacht kans om vallende sterren te zien

Buienradar: ook komende nacht kans om vallende sterren te zien

HILVERSUM (ANP) - Ook in de nacht van zondag op maandag zijn er "goede kansen" om de meteorenzwerm Perseïden te zien, meldt Buienradar. Op wat hoge bewolking na verwacht het weerbureau een heldere nacht.

Er wordt zelfs een extra piekje verwacht tussen 03.00 uur en 05.00 uur, vertelt Arnold Tukkers van de Cosmos Sterrenwacht in het Twentse Lattrop. Bovendien zijn de meteoren die vannacht te zien zijn volgens Tukkers helderder dan de vallende sterren van afgelopen nacht. Dat heeft te maken met de massa van de stofdeeltjes die zijn achtergelaten door de komeet Swift-Tuttle, legt Tukkers uit. Als de aarde in zijn baan rond de zon door de puinwolk van de komeet vliegt, verbranden die deeltjes in de dampkring op zo'n 100 kilometer hoogte. Het lichtspoor dat daarbij ontstaat, noemen we een meteoor of vallende ster. Hoe groter de massa van de deeltjes, hoe helderder de meteoor.

Het hoogtepunt van de sterrenregen, die elk jaar in de zomer te zien is, was in de nacht van zaterdag op zondag. Toen waren er tientallen vallende sterren per uur te zien. Bij Cosmos kwamen negentig mensen naar de sterrenregen kijken. "Het klaarde goed op. Voor veel mensen is het toch iets heel bijzonders, een vallende ster", zegt Tukkers, die al meer dan dertig jaar bij de sterrenwacht werkt. "Altijd als ik er een zie, wens ik dat ik er nog een mag zien. En die wens komt iedere keer weer uit!"

Op X, voorheen Twitter, delen veel mensen foto's van de meteoren die ze de afgelopen nacht hebben waargenomen. "Ondanks de bewolking tóch nog een meteoor kunnen fotograferen", meldt een twitteraar uit Den Haag. "Adembenemend" en "spectaculair" zijn woorden die vaak vallen. "Op mijn 57e (!) voor de eerste keer #vallendesterren gezien! Gaaf!" schrijft een andere enthousiaste twitteraar.

Meer uit Binnenland

Noorderlicht op veel plaatsen in Nederland gezien

HOUTEN (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland zien mensen maandagavond het noorderlicht. Diverse regionale media en ook Weeronline melden dat het lichtspektakel met het blote oog te zien is. Op foto's zijn felle groene en roze lichtstrepen in de lucht te zien. Ook zuidelijker in Europa is het waar te nemen.

2 uur geleden
Ook Nederland uitgenodigd voor Trumps vredesraad voor Gaza

DEN HAAG (ANP) - Ook Nederland is door de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd toe te treden tot zijn vredesraad voor Gaza. Dat bevestigt een woordvoerder van demissionair minister-president Dick Schoof na een bericht van NRC. Of het kabinet op de uitnodiging ingaat, laat hij nog in het midden.

6 uur geleden
Advocaat van verdachte in zaak broer S10 vraagt om vrijlating

HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige man uit Zwaag die in oktober werd aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de tweelingbroer van zangeres S10 heeft de rechter verzocht de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Dat bleek maandag tijdens een pro-formazitting in de rechtbank in Haarlem. Verdachte Signiomar D. zit sinds 19 oktober 2025 vast en wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving met de dood tot gevolg. Naast D. zitten nog twee mannen uit Hoorn en een uit Rotterdam in hechtenis.

9 uur geleden
KNVB ziet in uitspraken Trump geen aanleiding voor eigen actie

ZEIST (ANP) - De KNVB ziet na de uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die aanspraak maakt op het tot Denemarken behorende Groenland, voorlopig geen aanleiding om actie te ondernemen. "We hebben ons geplaatst voor het eindtoernooi en dan nemen we daaraan deel", stelt de bond, gevraagd naar een standpunt over een mogelijke boycot van het WK in de VS, Mexico en Canada. "Tegelijkertijd zijn wij ons bewust van geopolitieke ontwikkelingen en trekken hierin samen op met de Nederlandse overheid."

11 uur geleden
OM: twee slachtoffers bekend in onderzoek naar onlinegeweld

ROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. Zij zouden ook een gebruikersnaam van A. in bloed op de vloer of een muur hebben geschreven. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.

11 uur geleden
Verdachte uit Beverwijk ontkent geweld tegen Haarlemmer

HAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.

11 uur geleden
Leraar krijgt celstraf en beroepsverbod om ontucht met leerlingen

UTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.

12 uur geleden