Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buienradar: ook komende nacht kans om vallende sterren te zien

Buienradar: ook komende nacht kans om vallende sterren te zien

HILVERSUM (ANP) - Ook in de nacht van zondag op maandag zijn er "goede kansen" om de meteorenzwerm Perseïden te zien, meldt Buienradar. Op wat hoge bewolking na verwacht het weerbureau een heldere nacht.

Er wordt zelfs een extra piekje verwacht tussen 03.00 uur en 05.00 uur, vertelt Arnold Tukkers van de Cosmos Sterrenwacht in het Twentse Lattrop. Bovendien zijn de meteoren die vannacht te zien zijn volgens Tukkers helderder dan de vallende sterren van afgelopen nacht. Dat heeft te maken met de massa van de stofdeeltjes die zijn achtergelaten door de komeet Swift-Tuttle, legt Tukkers uit. Als de aarde in zijn baan rond de zon door de puinwolk van de komeet vliegt, verbranden die deeltjes in de dampkring op zo'n 100 kilometer hoogte. Het lichtspoor dat daarbij ontstaat, noemen we een meteoor of vallende ster. Hoe groter de massa van de deeltjes, hoe helderder de meteoor.

Het hoogtepunt van de sterrenregen, die elk jaar in de zomer te zien is, was in de nacht van zaterdag op zondag. Toen waren er tientallen vallende sterren per uur te zien. Bij Cosmos kwamen negentig mensen naar de sterrenregen kijken. "Het klaarde goed op. Voor veel mensen is het toch iets heel bijzonders, een vallende ster", zegt Tukkers, die al meer dan dertig jaar bij de sterrenwacht werkt. "Altijd als ik er een zie, wens ik dat ik er nog een mag zien. En die wens komt iedere keer weer uit!"

Op X, voorheen Twitter, delen veel mensen foto's van de meteoren die ze de afgelopen nacht hebben waargenomen. "Ondanks de bewolking tóch nog een meteoor kunnen fotograferen", meldt een twitteraar uit Den Haag. "Adembenemend" en "spectaculair" zijn woorden die vaak vallen. "Op mijn 57e (!) voor de eerste keer #vallendesterren gezien! Gaaf!" schrijft een andere enthousiaste twitteraar.

Meer uit Binnenland

OM-medewerker en partner opgepakt in drugsonderzoek

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van drugsbezit. Ook haar 34-jarige partner is opgepakt. Ze worden verdacht van de handel in en het bezit van verdovende middelen, meldt het OM.

16 minuten geleden
OVV: beheerder brug moet gevaar beperken, onderzoek niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Bruggen en sluizen kunnen voor iedereen gevaarlijk zijn en daarom moeten beheerders de risico's beperken. Ze moeten de bestaande richtlijnen toepassen, een nieuw onderzoek heeft geen zin. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid.

50 minuten geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam langer vast

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die direct na de explosie bij een synagoge in Rotterdam werden opgepakt, blijven zeker dertig dagen langer in de cel. Ze werden woensdag en donderdag voorgeleid, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag.

58 minuten geleden
Vijf arrestaties in onderzoek naar criminele drugsbende

DRIEBERGEN (ANP) - Vijf mensen zijn woensdag opgepakt in Rotterdam en Hazeldonk. Ze worden onder meer verdacht van het aansturen van een criminele organisatie, drugstransporten en wapenbezit. Dat meldt de politie.

1 uur geleden
Burgemeester Gorinchem: het is aan raad om afweging te maken

GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.

12 uur geleden
Gouden Loeki voor derde jaar op rij naar kerstcommercial HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.

12 uur geleden
Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

13 uur geleden