Buienalarm wil gesprek met advertentiediensten over gebruik data
HOUTEN (ANP) - De makers van de dienst Buienalarm willen binnenkort praten met techbedrijven als Google. Die zorgen dat er advertenties in apps en op websites worden geplaatst en gebruiken daarvoor onder meer locatiegegevens van gebruikers. Volgens een onderzoeksproject van internationale media, waaronder BNR in Nederland, bieden schimmige handelaren zulke gegevens online te koop aan, zonder dat gebruikers daarvan weten.
Bestuursvoorzitter René Westening van Infoplaza, het bedrijf achter Buienalarm, noemt de praktijken "zeer onwenselijk". Buienalarm gebruikt de gps-gegevens van gebruikers om ze te waarschuwen voor naderende buien. "We hebben de locatie-informatie nodig om te weten of je in Leeuwarden of Den Haag bent, om een bericht te sturen dat het over 5 minuten gaat regenen", zegt Westening. Volgens hem is de locatie van een gebruiker ongeveer tot op een kilometer nauwkeurig te zien. "Maar als je de informatie stapelt en koppelt aan andere gegevens, kun je best op zoek gaan naar het individu."
Westening wil ook contact leggen met andere appbedrijven, om te kijken of ze samen kunnen optrekken. "We zijn elkaars concurrent, maar we hebben elkaar ook nodig. Het is duidelijk dat dit niet kan. Hoe gaan we dit met elkaar dichtlopen?"
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
8 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
9 uur geleden