Buienalarm wil gesprek met advertentiediensten over gebruik data
HOUTEN (ANP) - De makers van de dienst Buienalarm willen binnenkort praten met techbedrijven als Google. Die zorgen dat er advertenties in apps en op websites worden geplaatst en gebruiken daarvoor onder meer locatiegegevens van gebruikers. Volgens een onderzoeksproject van internationale media, waaronder BNR in Nederland, bieden schimmige handelaren zulke gegevens online te koop aan, zonder dat gebruikers daarvan weten.
Bestuursvoorzitter René Westening van Infoplaza, het bedrijf achter Buienalarm, noemt de praktijken "zeer onwenselijk". Buienalarm gebruikt de gps-gegevens van gebruikers om ze te waarschuwen voor naderende buien. "We hebben de locatie-informatie nodig om te weten of je in Leeuwarden of Den Haag bent, om een bericht te sturen dat het over 5 minuten gaat regenen", zegt Westening. Volgens hem is de locatie van een gebruiker ongeveer tot op een kilometer nauwkeurig te zien. "Maar als je de informatie stapelt en koppelt aan andere gegevens, kun je best op zoek gaan naar het individu."
Westening wil ook contact leggen met andere appbedrijven, om te kijken of ze samen kunnen optrekken. "We zijn elkaars concurrent, maar we hebben elkaar ook nodig. Het is duidelijk dat dit niet kan. Hoe gaan we dit met elkaar dichtlopen?"
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
14 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
15 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
17 uur geleden