Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buienalarm wil gesprek met advertentiediensten over gebruik data

Buienalarm wil gesprek met advertentiediensten over gebruik data

HOUTEN (ANP) - De makers van de dienst Buienalarm willen binnenkort praten met techbedrijven als Google. Die zorgen dat er advertenties in apps en op websites worden geplaatst en gebruiken daarvoor onder meer locatiegegevens van gebruikers. Volgens een onderzoeksproject van internationale media, waaronder BNR in Nederland, bieden schimmige handelaren zulke gegevens online te koop aan, zonder dat gebruikers daarvan weten.

Bestuursvoorzitter René Westening van Infoplaza, het bedrijf achter Buienalarm, noemt de praktijken "zeer onwenselijk". Buienalarm gebruikt de gps-gegevens van gebruikers om ze te waarschuwen voor naderende buien. "We hebben de locatie-informatie nodig om te weten of je in Leeuwarden of Den Haag bent, om een bericht te sturen dat het over 5 minuten gaat regenen", zegt Westening. Volgens hem is de locatie van een gebruiker ongeveer tot op een kilometer nauwkeurig te zien. "Maar als je de informatie stapelt en koppelt aan andere gegevens, kun je best op zoek gaan naar het individu."

Westening wil ook contact leggen met andere appbedrijven, om te kijken of ze samen kunnen optrekken. "We zijn elkaars concurrent, maar we hebben elkaar ook nodig. Het is duidelijk dat dit niet kan. Hoe gaan we dit met elkaar dichtlopen?"

Meer uit Binnenland

Persoon aangehouden om dood van jongen door vuurwerk in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Na de dood van een jongen door vuurwerk in Nijmegen is iemand aangehouden. De politie wil verder niets over de identiteit van de verdachte zeggen.

16 minuten geleden
Agenten in Haarlem bekogeld met zwaar vuurwerk

HAARLEM (ANP) - Agenten in Haarlem zijn tijdens nieuwjaarsnacht bekogeld met zwaar vuurwerk. Een 27-jarige man uit Hoofddorp is aangehouden en zit vast voor verhoor, meldt de politie. De agenten hebben aangifte gedaan van poging tot zware mishandeling.

18 minuten geleden
Man wordt op wegdek in Rotterdam overreden en overlijdt

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is tijdens nieuwjaarsnacht een man die op het wegdek lag overreden, meldt de politie. De man is aan zijn verwondingen overleden.

20 minuten geleden
Drukke jaarwisseling voor ziekenhuizen in Den Haag en Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen in grote steden hebben het erg druk gehad tijdens de jaarwisseling. Zo spreekt het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven van "een ontzettend drukke en heftige nacht". Ook Haaglanden MC in Den Haag, een van de grootste spoedeisende hulpen van het land, behandelde "meer patiënten door vuurwerk dan voorgaande jaren".

1 uur geleden
Nieuwjaarsduik Scheveningen afgelast om harde wind

DEN HAAG (ANP) - De traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen gaat donderdag niet door vanwege de harde wind, meldt de organisatie. Die meldt dat langs de kust windkracht 7 waait.

2 uur geleden
Langere NOS Journaals op NPO 1 na onrustige nieuwjaarsnacht

HILVERSUM (ANP) - Op NPO 1 worden de NOS Journaals donderdagochtend verlengd en daarnaast herhaald. Dit wordt gedaan "in verband met de onrustige nacht en het vele extra nieuws", laat de publieke omroep weten.

2 uur geleden
Geen instortingsgevaar meer bij brandende Vondelkerk Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Vondelkerk in Amsterdam dreigt niet verder in te storten, de muren van het brandende gebouw blijven staan. Een constructeur heeft vastgesteld dat er geen verder instortingsgevaar is, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

2 uur geleden