Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buien verdrijven dit weekend de warmte

Buien verdrijven dit weekend de warmte

HOUTEN (ANP) - Komend weekend verdrijven onweersbuien de warmte in Nederland. Waar het zaterdag nog 27 tot 33 graden kan worden, blijft het kwik zondag steken op 20 tot 25 graden, meldt Weeronline.

Vrijdag is het overal droog en zonovergoten en kan het in het zuidoosten lokaal tropisch worden met 30 graden. Zaterdag wordt het zonnig, met maxima van 27 graden in de kustgebieden tot 33 graden in het zuidoosten. Ook kan het benauwd aanvoelen door de hoge luchtvochtigheid.

In de avond neemt de kans op buien toe en 's nachts kunnen op meerdere plekken buien vallen, voorspelt Weeronline. "De buien kunnen lokaal pittig uitpakken met kans op onweer, hagel, veel regen in korte tijd en zware windstoten van ongeveer 75 kilometer per uur. Het koelt uiteindelijk af naar 18 of 19 graden." Zondag wordt het vervolgens een stuk koeler met maxima van 20 tot 25 graden. Ook trekken dan enkele buien over het land, vooral in het oosten.

Volgende week wordt het licht wisselvallig weer. Af en toe kan een bui vallen, maar droge en zonnige momenten lijken volgens Weeronline de overhand te hebben. De temperatuur komt dagelijks uit tussen de 18 en 23 graden.

Meer uit Binnenland

Familie bevestigt dood Ben Saunders, eerste winnaar The Voice

ELST (ANP) - Zanger en tatoeageartiest Ben Saunders is op 43-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn broer Dean in de nacht van dinsdag op woensdag bekendgemaakt via Instagram. "Mijn lieve kleine broertje is vandaag overleden. Ik heb nog nooit zo'n pijn ervaren als ik nu voel." Saunders werd eind 2010 bij het grote publiek bekend door zijn deelname aan het eerste seizoen van The Voice of Holland.

1 uur geleden
Bikker: CU steunt Belastingplan niet zonder wijzigingen

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie stemt niet in met het Belastingplan van het kabinet als daar niets aan verandert. Dat zegt partijleider Mirjam Bikker in een interview met het Nederlands Dagblad. Volgens haar wordt de rekening van de kabinetsplannen te veel neergelegd bij "harde werkers en gewone gezinnen".

3 uur geleden
Topvrouw ProRail: weinig camerabeelden van sabotageacties

HILVERSUM (ANP) - Van de sabotageacties op het spoor dinsdagochtend zijn weinig camerabeelden. Dat heeft topvrouw Mirjam van Velthuizen van ProRail in Nieuwsuur gezegd. Of op die beelden daders te zien zijn, is haar niet duidelijk. Ze weet ook niet wie achter de sabotageacties zit, waardoor het treinverkeer in een groot deel van Nederland op Prinsjesdag werd verstoord.

6 uur geleden
Karremans doet aangifte tegen brandstichters langs snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat laat aangifte doen tegen de personen die dinsdag brand hebben gesticht langs de snelwegen. Dat zei hij in het programma Pauw & De Wit op NPO 1.

7 uur geleden
Buis gevonden op spoor Teuge, ProRail gaat uit van sabotageactie

TEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.

9 uur geleden
Dinsdagavond staaf van spoor gehaald tussen Holten en Rijssen

RIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.

12 uur geleden
Dwangsommen voor trage asielbesluiten kosten IND 106 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.

14 uur geleden