Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buien verdrijven dit weekend de warmte

Buien verdrijven dit weekend de warmte

HOUTEN (ANP) - Komend weekend verdrijven onweersbuien de warmte in Nederland. Waar het zaterdag nog 27 tot 33 graden kan worden, blijft het kwik zondag steken op 20 tot 25 graden, meldt Weeronline.

Vrijdag is het overal droog en zonovergoten en kan het in het zuidoosten lokaal tropisch worden met 30 graden. Zaterdag wordt het zonnig, met maxima van 27 graden in de kustgebieden tot 33 graden in het zuidoosten. Ook kan het benauwd aanvoelen door de hoge luchtvochtigheid.

In de avond neemt de kans op buien toe en 's nachts kunnen op meerdere plekken buien vallen, voorspelt Weeronline. "De buien kunnen lokaal pittig uitpakken met kans op onweer, hagel, veel regen in korte tijd en zware windstoten van ongeveer 75 kilometer per uur. Het koelt uiteindelijk af naar 18 of 19 graden." Zondag wordt het vervolgens een stuk koeler met maxima van 20 tot 25 graden. Ook trekken dan enkele buien over het land, vooral in het oosten.

Volgende week wordt het licht wisselvallig weer. Af en toe kan een bui vallen, maar droge en zonnige momenten lijken volgens Weeronline de overhand te hebben. De temperatuur komt dagelijks uit tussen de 18 en 23 graden.

Meer uit Binnenland

Kabinet overweegt bedenktijd voor kopers van grond

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een bedenktijd in te voeren voor mensen die grond willen kopen. Dat zou malafide grondspeculatie kunnen tegengaan, schrijft demissionair minister van Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer in een brief aan de Tweede Kamer. Keijzer wil ook informatie over dubieuze grondhandel delen op overheidswebsites en sociale media.

17 minuten geleden
Demonstratie tegen wapenbeurs Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Op het plein bij evenementencentrum Ahoy in Rotterdam demonstreren enkele tientallen leden van verschillende actiegroepen tegen de jaarlijkse wapenbeurs NIDV Exhibition for Defence and Security (NEDS).

22 minuten geleden
Rijkswaterstaat houdt eerste regionale strooiactie van seizoen

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat zijn woensdag en in de nacht van woensdag op donderdag uitgerukt voor de eerste strooiactie van het najaar. Er is gestrooid in het noorden, het oosten en een deel van Limburg. In totaal gaat het donderdagochtend om 735.211 kilo strooizout.

1 uur geleden
Amsterdam trekt geld uit voor meer hiv-preventie

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat meer geld steken in de preventie van hiv-besmettingen. Dat laat zorgwethouder Alexander Scholtes weten in reactie op een bericht van Stichting hiv monitoring (SHM) van Amsterdam UMC. Daaruit blijkt dat het aantal nieuwe gevallen van hiv niet meer daalt en dat het mogelijk gaat stijgen.

1 uur geleden
Aidsfonds wil dat overheid meer geld steekt in preventie van hiv

AMSTERDAM (ANP) - De overheid moet meer geld steken in manieren om te voorkomen dat mensen hiv oplopen, het virus dat aids kan veroorzaken. Dat zegt Aidsfonds - Soa Aids Nederland.

2 uur geleden
Inspectie: veel scholieren vinden schrijven simpele tekst lastig

DEN HAAG (ANP) - Veel kinderen op de middelbare school hebben moeite om simpele Nederlandse teksten te schrijven. Ze halen het basisniveau niet, constateert de Inspectie van het Onderwijs donderdag in een onderzoek naar schrijfvaardigheid.

2 uur geleden
Media willen aandacht voor gevaar van dominante rol techbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De landelijke en regionale media willen dat het volgende kabinet iets doet aan de dominante positie van grote Amerikaanse en Chinese techbedrijven. Die gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) om ongecontroleerde en vaak onbetrouwbare informatie te delen. "Dit vormt een ernstige bedreiging voor de democratische weerbaarheid, maar ook voor de strategische autonomie en daarmee de veiligheid van Nederland", zeggen de media-organisaties donderdag in een gezamenlijke brief aan informateur Sybrand Buma.

2 uur geleden