Buien verdrijven dit weekend de warmte
HOUTEN (ANP) - Komend weekend verdrijven onweersbuien de warmte in Nederland. Waar het zaterdag nog 27 tot 33 graden kan worden, blijft het kwik zondag steken op 20 tot 25 graden, meldt Weeronline.
Vrijdag is het overal droog en zonovergoten en kan het in het zuidoosten lokaal tropisch worden met 30 graden. Zaterdag wordt het zonnig, met maxima van 27 graden in de kustgebieden tot 33 graden in het zuidoosten. Ook kan het benauwd aanvoelen door de hoge luchtvochtigheid.
In de avond neemt de kans op buien toe en 's nachts kunnen op meerdere plekken buien vallen, voorspelt Weeronline. "De buien kunnen lokaal pittig uitpakken met kans op onweer, hagel, veel regen in korte tijd en zware windstoten van ongeveer 75 kilometer per uur. Het koelt uiteindelijk af naar 18 of 19 graden." Zondag wordt het vervolgens een stuk koeler met maxima van 20 tot 25 graden. Ook trekken dan enkele buien over het land, vooral in het oosten.
Volgende week wordt het licht wisselvallig weer. Af en toe kan een bui vallen, maar droge en zonnige momenten lijken volgens Weeronline de overhand te hebben. De temperatuur komt dagelijks uit tussen de 18 en 23 graden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie houdt de grenzen met België en Duitsland scherp in de gaten sinds de invoering van het vuurwerkverbod, zegt Ko Minderhoud, nationaal coördinator vuurwerk bij de politie, tegen De Telegraaf. "Deze inspanningen rond de grensregio's gaan ons veel opleveren. Als je gericht zoekt, ga je meer vinden."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige toezichthouders op de AIVD en MIVD hebben scherpe kritiek op het kabinetsvoorstel om de inlichtingendiensten nieuwe bevoegdheden te geven en meer mogelijkheden om gegevens te verzamelen. Het voorstel is "niet in balans", oordelen de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) en de Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB).
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Het ziekenhuis waar de 66-jarige verdachte van seksueel misbruik van Filipijnse kinderen werkte, heeft via de media vernomen waar de arts van verdacht wordt. De Noordwest Ziekenhuisgroep met vestigingen in onder meer Alkmaar en Den Helder zegt "geschrokken en ontzet" te zijn door de verdenkingen.
7 uur geledenMARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Kunst- en antiekbeurs TEFAF blijft de komende tien jaar in Maastricht. TEFAF, de gemeente Maastricht, beurscentrum MECC Maastricht en de provincie Limburg hebben daarover afspraken gemaakt, meldt de laatstgenoemde.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De tweede agent die vorige week gewond raakte door te zijn neergeschoten in het Gelderse Overasselt is uit het ziekenhuis ontslagen. De agent werd aanvankelijk opgenomen op de intensive care.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet de hoeveelheid water die door de Maas en de Rijn stroomt nog niet verbeteren, ondanks de regen van de laatste tijd. In de jongste wekelijkse droogtemonitor staat dat de afvoer van beide rivieren nog altijd zeer laag is en verder zal dalen.
11 uur geleden