Buien brengen droogte amper verlichting, neerslagtekort stijgt
HOUTEN (ANP) - De buien van dinsdag hebben de droogte in Nederland nagenoeg geen verlichting gebracht, meldt Weeronline. Hoewel de droogte deze week weliswaar tijdelijk stabiliseert, loopt het neerslagtekort de komende tijd verder op.
Dinsdag trok noodweer met stevige onweersbuien en hagel over ons land en viel er na een recordlange periode van 39 droge dagen in De Bilt flink wat regen. Vooral in het midden, oosten en zuidwesten plensde het stevig en kwam er op sommige plekken enkele tientallen millimeters regen neer, die lokaal zorgden voor wateroverlast. Het KNMI gaf voor een groot deel van het land code oranje af.
Door de hoeveelheid regen is het neerslagtekort gemiddeld over het land ongeveer met 5 millimeter gedaald. De kurkdroge grond kan het water namelijk niet goed opnemen, waardoor het niet de grond inzakt maar wegspoelt in riolen en sloten. Het huidige neerslagtekort bedraagt momenteel 158 millimeter en is redelijk gelijkmatig over het land verdeeld; in het zuidwesten is het 160 tot 180 millimeter, waar het oosten en noorden een tekort van 140 tot 150 millimeter kennen.
Donderdag regent het in het zuiden en oosten langdurig maar in het westen blijft het nagenoeg droog en zonnig waardoor het neerslagtekort relatief gelijk blijft. Vrijdag is het tekort weer op hetzelfde niveau als dinsdag. Vanaf vrijdag is het droog en zonnig waardoor er dagelijks weer 3 tot 4 millimeter vocht uit de bodem verdampt en het neerslagtekort oploopt naar zo'n 185 millimeter in begin juli.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
22 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
23 uur geleden