Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buien brengen droogte amper verlichting, neerslagtekort stijgt

Buien brengen droogte amper verlichting, neerslagtekort stijgt

HOUTEN (ANP) - De buien van dinsdag hebben de droogte in Nederland nagenoeg geen verlichting gebracht, meldt Weeronline. Hoewel de droogte deze week weliswaar tijdelijk stabiliseert, loopt het neerslagtekort de komende tijd verder op.

Dinsdag trok noodweer met stevige onweersbuien en hagel over ons land en viel er na een recordlange periode van 39 droge dagen in De Bilt flink wat regen. Vooral in het midden, oosten en zuidwesten plensde het stevig en kwam er op sommige plekken enkele tientallen millimeters regen neer, die lokaal zorgden voor wateroverlast. Het KNMI gaf voor een groot deel van het land code oranje af.

Door de hoeveelheid regen is het neerslagtekort gemiddeld over het land ongeveer met 5 millimeter gedaald. De kurkdroge grond kan het water namelijk niet goed opnemen, waardoor het niet de grond inzakt maar wegspoelt in riolen en sloten. Het huidige neerslagtekort bedraagt momenteel 158 millimeter en is redelijk gelijkmatig over het land verdeeld; in het zuidwesten is het 160 tot 180 millimeter, waar het oosten en noorden een tekort van 140 tot 150 millimeter kennen.

Donderdag regent het in het zuiden en oosten langdurig maar in het westen blijft het nagenoeg droog en zonnig waardoor het neerslagtekort relatief gelijk blijft. Vrijdag is het tekort weer op hetzelfde niveau als dinsdag. Vanaf vrijdag is het droog en zonnig waardoor er dagelijks weer 3 tot 4 millimeter vocht uit de bodem verdampt en het neerslagtekort oploopt naar zo'n 185 millimeter in begin juli.

Meer uit Binnenland

NVWA sloot vorig jaar weer meer voedselbedrijven om plaagdieren

UTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.

1 uur geleden
Nederlanders in Venezuela opgeroepen teken van leven te geven

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Venezuela op aan familie en vrienden te laten weten of ze oké zijn. Nederlanders die hulp nodig hebben, wordt geadviseerd contact op te nemen met reisorganisaties of het ministerie. De oproep komt nadat de hoofdstad van het land zaterdagochtend werd opgeschrikt door een reeks explosies.

1 uur geleden
Busvervoer stopt in delen Brabant en Gelderland door sneeuwval

ARNHEM (ANP) - Verschillende busvervoerders houden de bussen binnen wegens de hoeveelheid sneeuw op de wegen. Regionale vervoerder Breng haalt in Gelderland bussen die buiten waren naar binnen, Arriva houdt op zaterdagochtend bussen binnen in Brabant.

1 uur geleden
Winterweer zorgt voor veel vertraging op het spoor

DEN HAAG (ANP) - Het spoornet ondervindt veel last van het winterse weer dat over Nederland trekt. Dat meldt de NS op de eigen website. Volgens de vervoerder veroorzaakt sneeuw op meerdere plekken storingen in het land.

2 uur geleden
Toe- en afritten en verbindingswegen dicht om gladheid

DEN HAAG (ANP) - In het midden van het land zijn verschillende toe- en afritten en verbindingswegen afgesloten vanwege de gladheid. Er hebben zich slippartijen voorgedaan en ook zijn vrachtwagens geschaard, meldt Rijkswaterstaat.

2 uur geleden
Zoektocht naar vermiste Mick uit Helmond gaat verder

HELMOND (ANP) - In de omgeving van Helmond in Noord-Brabant zoeken hulpdiensten zaterdag verder naar de 19-jarige Mick die sinds 2 januari vermist is. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.

3 uur geleden
KNMI breidt code oranje om gladheid uit

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje uitgebreid naar de provincies Noord- en Zuid-Holland en Noord-Brabant. Eerder zaterdagochtend was die waarschuwing wegens gladheid al uitgeroepen voor Utrecht en Gelderland.

6 uur geleden