Buien brengen droogte amper verlichting, neerslagtekort stijgt
HOUTEN (ANP) - De buien van dinsdag hebben de droogte in Nederland nagenoeg geen verlichting gebracht, meldt Weeronline. Hoewel de droogte deze week weliswaar tijdelijk stabiliseert, loopt het neerslagtekort de komende tijd verder op.
Dinsdag trok noodweer met stevige onweersbuien en hagel over ons land en viel er na een recordlange periode van 39 droge dagen in De Bilt flink wat regen. Vooral in het midden, oosten en zuidwesten plensde het stevig en kwam er op sommige plekken enkele tientallen millimeters regen neer, die lokaal zorgden voor wateroverlast. Het KNMI gaf voor een groot deel van het land code oranje af.
Door de hoeveelheid regen is het neerslagtekort gemiddeld over het land ongeveer met 5 millimeter gedaald. De kurkdroge grond kan het water namelijk niet goed opnemen, waardoor het niet de grond inzakt maar wegspoelt in riolen en sloten. Het huidige neerslagtekort bedraagt momenteel 158 millimeter en is redelijk gelijkmatig over het land verdeeld; in het zuidwesten is het 160 tot 180 millimeter, waar het oosten en noorden een tekort van 140 tot 150 millimeter kennen.
Donderdag regent het in het zuiden en oosten langdurig maar in het westen blijft het nagenoeg droog en zonnig waardoor het neerslagtekort relatief gelijk blijft. Vrijdag is het tekort weer op hetzelfde niveau als dinsdag. Vanaf vrijdag is het droog en zonnig waardoor er dagelijks weer 3 tot 4 millimeter vocht uit de bodem verdampt en het neerslagtekort oploopt naar zo'n 185 millimeter in begin juli.
Meer uit Binnenland
WARSCHAU (ANP) - Er moet een "pragmatische oplossing" komen voor de hoogoplopende ruzie tussen Oekraïne en Hongarije over olieleveranties, zei zowel premier Rob Jetten als de Poolse premier Donald Tusk maandag op een gezamenlijke persconferentie. Maar de laatste maakte ook duidelijk dat het conflict de miljardenlening van de EU aan Oekraïne niet kan stoppen.
3 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - Een 31-jarige man uit Almelo heeft in mei en juni 2025 geprobeerd zijn eigen dood in scène te zetten. Hij vervalste officiële documenten, waaronder een geboorteakte, notariële verklaring en overlijdensakte. De man wilde een nieuw leven beginnen onder een andere naam en zo van zijn financiële problemen afkomen. Ook bedreigde hij onder anderen medewerkers van de gemeente Almelo, meldt de rechtbank in Zutphen.
24 minuten geledenHARDENBERG (ANP) - Hardenberg dreigt een dwangsom op te leggen aan opvangorgaan COA, wanneer die de opvanglocaties in Hardenberg en Loozen niet sluit. De Overijsselse gemeente heeft maandag besloten een zogeheten last onder dwangsom op te leggen, als ultimatum. Wanneer het COA niet aan de opdracht voldoet, moet het de dwangsom betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales krijgen nog dagelijks hulpvragen van gestrande reizigers door de situatie in het Midden-Oosten. Nu de repatriëring vanuit onder meer Dubai en Oman is begonnen, krijgen alarmcentrales vooral meldingen van mensen die een tussenstop hadden met hun vlucht uit bijvoorbeeld Azië en nu niet terug naar huis kunnen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Burgemeester van Breda Paul Depla doet aangifte van doodsbedreiging, bevestigt een woordvoerder berichtgeving van Omroep Brabant. Bij een kroeg aan de Meidoornstraat in het westen van de stad hing zondag enige tijd een spandoek waarop de tekst 'Depla dood' stond. De gemeente noemt de doodsbedreiging "onacceptabel".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft plannen goedgekeurd voor de bouw van bijna 285.000 huizen in de komende tien jaar. Het college van Gedeputeerde Staten stemde in met 2333 ingediende plannen, omdat ze voldoen aan de provinciale regels in het omgevingsbeleid. Dertien bouwplannen, goed voor bijna 2400 woningen, zijn afgewezen omdat ze bijvoorbeeld in beschermd weidevogelgebied liggen.
1 uur geledenGOUDSWAARD (ANP) - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 29-jarige man uit Spijkenisse aangehouden in Lelystad. Hij wordt verdacht van twee verkrachtingen in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Goudswaard. Dat meldt de politie.
2 uur geleden