Buien brengen droogte amper verlichting, neerslagtekort stijgt
HOUTEN (ANP) - De buien van dinsdag hebben de droogte in Nederland nagenoeg geen verlichting gebracht, meldt Weeronline. Hoewel de droogte deze week weliswaar tijdelijk stabiliseert, loopt het neerslagtekort de komende tijd verder op.
Dinsdag trok noodweer met stevige onweersbuien en hagel over ons land en viel er na een recordlange periode van 39 droge dagen in De Bilt flink wat regen. Vooral in het midden, oosten en zuidwesten plensde het stevig en kwam er op sommige plekken enkele tientallen millimeters regen neer, die lokaal zorgden voor wateroverlast. Het KNMI gaf voor een groot deel van het land code oranje af.
Door de hoeveelheid regen is het neerslagtekort gemiddeld over het land ongeveer met 5 millimeter gedaald. De kurkdroge grond kan het water namelijk niet goed opnemen, waardoor het niet de grond inzakt maar wegspoelt in riolen en sloten. Het huidige neerslagtekort bedraagt momenteel 158 millimeter en is redelijk gelijkmatig over het land verdeeld; in het zuidwesten is het 160 tot 180 millimeter, waar het oosten en noorden een tekort van 140 tot 150 millimeter kennen.
Donderdag regent het in het zuiden en oosten langdurig maar in het westen blijft het nagenoeg droog en zonnig waardoor het neerslagtekort relatief gelijk blijft. Vrijdag is het tekort weer op hetzelfde niveau als dinsdag. Vanaf vrijdag is het droog en zonnig waardoor er dagelijks weer 3 tot 4 millimeter vocht uit de bodem verdampt en het neerslagtekort oploopt naar zo'n 185 millimeter in begin juli.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
1 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
7 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
7 uur geleden