Buffett wil na zijn dood bijna alles nalaten aan goededoelenfonds
OMAHA (ANP/RTR) - Warren Buffett, de legendarische investeerder en voorzitter van Berkshire Hathaway, heeft verdere stappen ondernomen om zijn fortuin na zijn overlijden weg te geven. De 94-jarige Buffett is van plan 99,5 procent van zijn resterende vermogen, momenteel geschat door Forbes op meer dan 150 miljard dollar, te doneren aan een goededoelenfonds. Dit fonds zal beheerd worden door zijn dochter en twee zoons na zijn overlijden.
In een brief aan de aandeelhouders van Berkshire op maandag, onthulde Buffett dat er drie mogelijke opvolgers zijn aangewezen voor het beheer van het fonds, voor het geval zijn dochter Susie (71) en zijn zoons Howard (69) en Peter (66) niet in staat zouden zijn om de taak op zich te nemen. Volgens Buffett zijn deze opvolgers iets jonger dan zijn kinderen, goed bekend bij hen en "een logische keuze" voor allen.
"Ik heb nooit een dynastie willen opbouwen of een plan willen volgen dat verder ging dan mijn kinderen", schreef Buffett. "Maar deze opvolgers staan op de wachtlijst. Ik hoop dat Susie, Howie en Peter zelf mijn vermogen zullen verdelen."
Organisaties
De kinderen van Buffett leiden filantropische instellingen die zich inzetten voor de bestrijding van wereldwijde honger, conflicten en mensenhandel. Daarnaast richten hun organisaties zich onder meer op het verbeteren van de gezondheidszorg en onderwijs.
Buffett doneerde maandag ongeveer 1,14 miljard dollar aan Berkshire-aandelen aan vier familiefondsen. Hij bezit nog steeds 14,4 procent van de aandelen van het investeringsvehikel en is van plan om gedurende zijn leven te blijven doneren.
Na zijn dood hebben zijn kinderen ongeveer tien jaar de tijd om zijn resterende vermogen weg te geven en moeten zij unaniem beslissen welke filantropische doelen het moet dienen. Buffett heeft Berkshire, gevestigd in Omaha, Nebraska, sinds 1965 geleid.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
1 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliƫn. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.
3 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
6 uur geleden