Buffett wil na zijn dood bijna alles nalaten aan goededoelenfonds
OMAHA (ANP/RTR) - Warren Buffett, de legendarische investeerder en voorzitter van Berkshire Hathaway, heeft verdere stappen ondernomen om zijn fortuin na zijn overlijden weg te geven. De 94-jarige Buffett is van plan 99,5 procent van zijn resterende vermogen, momenteel geschat door Forbes op meer dan 150 miljard dollar, te doneren aan een goededoelenfonds. Dit fonds zal beheerd worden door zijn dochter en twee zoons na zijn overlijden.
In een brief aan de aandeelhouders van Berkshire op maandag, onthulde Buffett dat er drie mogelijke opvolgers zijn aangewezen voor het beheer van het fonds, voor het geval zijn dochter Susie (71) en zijn zoons Howard (69) en Peter (66) niet in staat zouden zijn om de taak op zich te nemen. Volgens Buffett zijn deze opvolgers iets jonger dan zijn kinderen, goed bekend bij hen en "een logische keuze" voor allen.
"Ik heb nooit een dynastie willen opbouwen of een plan willen volgen dat verder ging dan mijn kinderen", schreef Buffett. "Maar deze opvolgers staan op de wachtlijst. Ik hoop dat Susie, Howie en Peter zelf mijn vermogen zullen verdelen."
Organisaties
De kinderen van Buffett leiden filantropische instellingen die zich inzetten voor de bestrijding van wereldwijde honger, conflicten en mensenhandel. Daarnaast richten hun organisaties zich onder meer op het verbeteren van de gezondheidszorg en onderwijs.
Buffett doneerde maandag ongeveer 1,14 miljard dollar aan Berkshire-aandelen aan vier familiefondsen. Hij bezit nog steeds 14,4 procent van de aandelen van het investeringsvehikel en is van plan om gedurende zijn leven te blijven doneren.
Na zijn dood hebben zijn kinderen ongeveer tien jaar de tijd om zijn resterende vermogen weg te geven en moeten zij unaniem beslissen welke filantropische doelen het moet dienen. Buffett heeft Berkshire, gevestigd in Omaha, Nebraska, sinds 1965 geleid.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
1 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
17 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
20 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
22 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
1 dag geleden