Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buffett wil na zijn dood bijna alles nalaten aan goededoelenfonds

Buffett wil na zijn dood bijna alles nalaten aan goededoelenfonds

OMAHA (ANP/RTR) - Warren Buffett, de legendarische investeerder en voorzitter van Berkshire Hathaway, heeft verdere stappen ondernomen om zijn fortuin na zijn overlijden weg te geven. De 94-jarige Buffett is van plan 99,5 procent van zijn resterende vermogen, momenteel geschat door Forbes op meer dan 150 miljard dollar, te doneren aan een goededoelenfonds. Dit fonds zal beheerd worden door zijn dochter en twee zoons na zijn overlijden.

In een brief aan de aandeelhouders van Berkshire op maandag, onthulde Buffett dat er drie mogelijke opvolgers zijn aangewezen voor het beheer van het fonds, voor het geval zijn dochter Susie (71) en zijn zoons Howard (69) en Peter (66) niet in staat zouden zijn om de taak op zich te nemen. Volgens Buffett zijn deze opvolgers iets jonger dan zijn kinderen, goed bekend bij hen en "een logische keuze" voor allen.

"Ik heb nooit een dynastie willen opbouwen of een plan willen volgen dat verder ging dan mijn kinderen", schreef Buffett. "Maar deze opvolgers staan op de wachtlijst. Ik hoop dat Susie, Howie en Peter zelf mijn vermogen zullen verdelen."

Organisaties

De kinderen van Buffett leiden filantropische instellingen die zich inzetten voor de bestrijding van wereldwijde honger, conflicten en mensenhandel. Daarnaast richten hun organisaties zich onder meer op het verbeteren van de gezondheidszorg en onderwijs.

Buffett doneerde maandag ongeveer 1,14 miljard dollar aan Berkshire-aandelen aan vier familiefondsen. Hij bezit nog steeds 14,4 procent van de aandelen van het investeringsvehikel en is van plan om gedurende zijn leven te blijven doneren.

Na zijn dood hebben zijn kinderen ongeveer tien jaar de tijd om zijn resterende vermogen weg te geven en moeten zij unaniem beslissen welke filantropische doelen het moet dienen. Buffett heeft Berkshire, gevestigd in Omaha, Nebraska, sinds 1965 geleid.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

1 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

4 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

5 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

6 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

6 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

6 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

6 uur geleden