Buffett wil na zijn dood bijna alles nalaten aan goededoelenfonds
OMAHA (ANP/RTR) - Warren Buffett, de legendarische investeerder en voorzitter van Berkshire Hathaway, heeft verdere stappen ondernomen om zijn fortuin na zijn overlijden weg te geven. De 94-jarige Buffett is van plan 99,5 procent van zijn resterende vermogen, momenteel geschat door Forbes op meer dan 150 miljard dollar, te doneren aan een goededoelenfonds. Dit fonds zal beheerd worden door zijn dochter en twee zoons na zijn overlijden.
In een brief aan de aandeelhouders van Berkshire op maandag, onthulde Buffett dat er drie mogelijke opvolgers zijn aangewezen voor het beheer van het fonds, voor het geval zijn dochter Susie (71) en zijn zoons Howard (69) en Peter (66) niet in staat zouden zijn om de taak op zich te nemen. Volgens Buffett zijn deze opvolgers iets jonger dan zijn kinderen, goed bekend bij hen en "een logische keuze" voor allen.
"Ik heb nooit een dynastie willen opbouwen of een plan willen volgen dat verder ging dan mijn kinderen", schreef Buffett. "Maar deze opvolgers staan op de wachtlijst. Ik hoop dat Susie, Howie en Peter zelf mijn vermogen zullen verdelen."
Organisaties
De kinderen van Buffett leiden filantropische instellingen die zich inzetten voor de bestrijding van wereldwijde honger, conflicten en mensenhandel. Daarnaast richten hun organisaties zich onder meer op het verbeteren van de gezondheidszorg en onderwijs.
Buffett doneerde maandag ongeveer 1,14 miljard dollar aan Berkshire-aandelen aan vier familiefondsen. Hij bezit nog steeds 14,4 procent van de aandelen van het investeringsvehikel en is van plan om gedurende zijn leven te blijven doneren.
Na zijn dood hebben zijn kinderen ongeveer tien jaar de tijd om zijn resterende vermogen weg te geven en moeten zij unaniem beslissen welke filantropische doelen het moet dienen. Buffett heeft Berkshire, gevestigd in Omaha, Nebraska, sinds 1965 geleid.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
10 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
12 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
13 uur geleden