Buffett doneert 758 miljoen in aandelen Berkshire aan goede doel
OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse superbelegger Warren Buffett heeft voor een bedrag van 758 miljoen dollar aan aandelen van zijn beleggingsbedrijf Berkshire Hathaway gedoneerd aan goede doelen. De 92-jarige multimiljardair heeft vaker grote donaties gedaan en heeft gezegd 99 procent van zijn vermogen aan goede doelen te zullen geven tijdens zijn leven of bij zijn dood.
De aandelen gaan naar verschillende stichtingen waaronder een die is vernoemd naar zijn overleden vrouw, de Susan Thompson Buffett Foundation. Het vermogen van Buffett wordt geschat op meer dan 110 miljard dollar, waarmee hij de op vijf na rijkste persoon ter wereld zou zijn. In 2010 begon Buffett de Giving Pledge, samen met Microsoft-medeoprichter Bill Gates en diens toenmalige vrouw Melinda. Sindsdien heeft Buffett meer dan 32 miljard dollar aan aandelen Berkshire Hathaway aan de Bill & Melinda Gates Foundation gegeven. Ook heeft hij gedoneerd aan stichtingen van zijn familieleden.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
3 minuten geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
12 uur geleden