Bufferzone in Gazastrook is volgens voorman VN oorlogsmisdaad
GENÈVE (ANP/AFP) - De verwoestingen die Israël aanricht in de Gazastrook om een bufferzone van een kilometer breed langs de grens met Israël aan te leggen, vormen een oorlogsmisdaad. Dit zei de mensenrechtencommissaris van de Verenigde Naties, Volker Türk. Hij zegt dat hij sinds 7 oktober veel informatie heeft gekregen over de verwoesting van onder meer woningen, panden van onderwijsinstellingen in de Gazastrook uit gebieden waar niet of niet meer wordt gevochten.
Alles wijst erop dat de Israëli's met de sloop willen bereiken dat de mensen uit die gebieden nooit meer terugkeren. Dit is het verdrijven van de burgerbevolking en wijst volgens Türk op een oorlogsmisdaad zoals omschreven in de Geneefse Conventies. Het gaat om militair niet noodzakelijke, onwettige en willekeurige verwoestingen, zegt de mensenrechtencommissaris.
Recent waren er berichten dat er tussen Israël en Egypte spanningen waren gerezen over Israëlische plannen ook langs de grens van de Gazastrook en Egypte zo'n bufferzone te vormen. Dat zou noodlottig zijn voor een groot deel van de grensstad Rafah.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
15 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
17 uur geleden