Bufferzone in Gazastrook is volgens voorman VN oorlogsmisdaad
GENÈVE (ANP/AFP) - De verwoestingen die Israël aanricht in de Gazastrook om een bufferzone van een kilometer breed langs de grens met Israël aan te leggen, vormen een oorlogsmisdaad. Dit zei de mensenrechtencommissaris van de Verenigde Naties, Volker Türk. Hij zegt dat hij sinds 7 oktober veel informatie heeft gekregen over de verwoesting van onder meer woningen, panden van onderwijsinstellingen in de Gazastrook uit gebieden waar niet of niet meer wordt gevochten.
Alles wijst erop dat de Israëli's met de sloop willen bereiken dat de mensen uit die gebieden nooit meer terugkeren. Dit is het verdrijven van de burgerbevolking en wijst volgens Türk op een oorlogsmisdaad zoals omschreven in de Geneefse Conventies. Het gaat om militair niet noodzakelijke, onwettige en willekeurige verwoestingen, zegt de mensenrechtencommissaris.
Recent waren er berichten dat er tussen Israël en Egypte spanningen waren gerezen over Israëlische plannen ook langs de grens van de Gazastrook en Egypte zo'n bufferzone te vormen. Dat zou noodlottig zijn voor een groot deel van de grensstad Rafah.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
34 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
35 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
6 uur geleden