Buenos Aires wil straat vernoemen naar Maradona
BUENOS AIRES (ANP) - Buenos Aires heeft al een stadion dat de naam van Diego Maradona draagt en nu ligt een voorstel op tafel om ook een straat te vernoemen naar het Argentijnse voetbalidool, dat afgelopen maand op 60-jarige leeftijd overleed. Het is de bedoeling dat de weg langs het stadion van Argentinos Junior de naam van Maradona krijgt. Het stadion van de club heet sinds 2004 al het Estadio Diego Armando Maradona.
"Niets kan de vreugde en het geluk evenaren die Maradona de mensen van Argentinië heeft gegeven", zegt Claudio Morresi, lid van het gemeentebestuur van Buenos Aires. Het is de bedoeling dat de wijk om het stadion "een toeristische, sportieve en culturele bestemming" krijgt. "Dat is essentieel om Diego in leven te houden, nu en voor altijd."
Maradona debuteerde in 1976 op 15-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Argentinos Juniors. 'Pluisje' beleefde bij die club zijn doorbraak. De aanvaller, die Argentinië in 1986 de wereldtitel bezorgde, speelde daarna voor Boca Juniors, FC Barcelona, Napoli, Sevilla en Newell's Old Boys.
In Napels ging de gemeenteraad deze week akkoord met het voorstel om het Stadio San Paolo van de Italiaanse voetbalclub Napoli om te dopen in het Stadio Diego Armando Maradona.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
49 minuten geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
6 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
6 uur geleden