Buenos Aires wil straat vernoemen naar Maradona
BUENOS AIRES (ANP) - Buenos Aires heeft al een stadion dat de naam van Diego Maradona draagt en nu ligt een voorstel op tafel om ook een straat te vernoemen naar het Argentijnse voetbalidool, dat afgelopen maand op 60-jarige leeftijd overleed. Het is de bedoeling dat de weg langs het stadion van Argentinos Junior de naam van Maradona krijgt. Het stadion van de club heet sinds 2004 al het Estadio Diego Armando Maradona.
"Niets kan de vreugde en het geluk evenaren die Maradona de mensen van Argentinië heeft gegeven", zegt Claudio Morresi, lid van het gemeentebestuur van Buenos Aires. Het is de bedoeling dat de wijk om het stadion "een toeristische, sportieve en culturele bestemming" krijgt. "Dat is essentieel om Diego in leven te houden, nu en voor altijd."
Maradona debuteerde in 1976 op 15-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Argentinos Juniors. 'Pluisje' beleefde bij die club zijn doorbraak. De aanvaller, die Argentinië in 1986 de wereldtitel bezorgde, speelde daarna voor Boca Juniors, FC Barcelona, Napoli, Sevilla en Newell's Old Boys.
In Napels ging de gemeenteraad deze week akkoord met het voorstel om het Stadio San Paolo van de Italiaanse voetbalclub Napoli om te dopen in het Stadio Diego Armando Maradona.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.
4 uur geleden