Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buenos Aires wil straat vernoemen naar Maradona

Buenos Aires wil straat vernoemen naar Maradona

BUENOS AIRES (ANP) - Buenos Aires heeft al een stadion dat de naam van Diego Maradona draagt en nu ligt een voorstel op tafel om ook een straat te vernoemen naar het Argentijnse voetbalidool, dat afgelopen maand op 60-jarige leeftijd overleed. Het is de bedoeling dat de weg langs het stadion van Argentinos Junior de naam van Maradona krijgt. Het stadion van de club heet sinds 2004 al het Estadio Diego Armando Maradona.

"Niets kan de vreugde en het geluk evenaren die Maradona de mensen van Argentinië heeft gegeven", zegt Claudio Morresi, lid van het gemeentebestuur van Buenos Aires. Het is de bedoeling dat de wijk om het stadion "een toeristische, sportieve en culturele bestemming" krijgt. "Dat is essentieel om Diego in leven te houden, nu en voor altijd."

Maradona debuteerde in 1976 op 15-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Argentinos Juniors. 'Pluisje' beleefde bij die club zijn doorbraak. De aanvaller, die Argentinië in 1986 de wereldtitel bezorgde, speelde daarna voor Boca Juniors, FC Barcelona, Napoli, Sevilla en Newell's Old Boys.

In Napels ging de gemeenteraad deze week akkoord met het voorstel om het Stadio San Paolo van de Italiaanse voetbalclub Napoli om te dopen in het Stadio Diego Armando Maradona.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.

4 uur geleden
Grote betoging in Keulen voor vrijlating PKK-leider Ocalan

KEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.

5 uur geleden
Oekraïne meldt Russische aanval met honderden drones en raketten

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.

10 uur geleden
Krant: Ierland wapent zich tegen drones voor EU-voorzitterschap

DUBLIN (ANP) - Ierland werkt aan veiligheidsmaatregelen tegen drones voordat het volgend jaar het EU-voorzitterschap overneemt. De krant The Irish Times schrijft dat versneld een antidronesysteem wordt aangeschaft en dat de politie de beschikking moet krijgen over korte-afstandswapens om onbemande toestellen tegen te houden. Ook zou worden overwogen de hulp in te schakelen van grote EU-landen, die bijvoorbeeld een oorlogsschip naar Dublin kunnen sturen om te helpen bij het verdedigen van het luchtruim.

10 uur geleden
UPS en FedEx houden vliegtuigen aan de grond na crash Louisville

WASHINGTON (ANP/RTR) - De grote internationale pakketvervoerders UPS en FedEx houden hun vrachtvliegtuigen van het type McDonnell Douglas MD-11 voorlopig aan de grond. Dat besluit volgt op het neerstorten van zo'n toestel van UPS in het Amerikaanse Louisville, met veertien doden tot gevolg.

11 uur geleden
Doden en veel gewonden na tornado in Brazilië

BRASILIA (ANP/AFP) - Een tornado heeft een ravage aangericht en veel slachtoffers gemaakt in het zuiden van Brazilië. De wervelwind trof daar de circa 14.000 inwoners tellende plaats Rio Bonito do Iguaçu. De autoriteiten maken melding van zeker vijf doden en 432 gewonden.

12 uur geleden
Vredesbesprekingen Afghanistan en Pakistan opnieuw mislukt

ISTANBUL (ANP/AFP) - De vredesonderhandelingen tussen Pakistan en Afghanistan zijn opnieuw op niets uitgelopen. Dat meldt de Afghaanse regering, die Islamabad een "onverantwoorde en niet-meewerkende houding" verwijt.

13 uur geleden