Budgetketen Action groeit door ondanks coronacrisis
ZWAAGDIJK (ANP) - Budgetketen Action slaagt erin om te blijven groeien ondanks de coronacrisis. Dit jaar zijn er weer 115 Action-filialen bijgekomen, waarvan ook de eerste vijf in Tsjechië. De al jaren snelgroeiende discounter lukt het ook om meer winst te behalen dan grootaandeelhouder 3i eerder voor mogelijk had gehouden.
Dit neemt niet weg dat de keten met hoofdkantoor in het Noord-Hollandse Zwaagdijk afgelopen maanden eveneens flinke hinder heeft ondervonden van de virusuitbraak. In Nederland konden de winkels openblijven, maar in landen als Frankrijk, België en Oostenrijk moesten de filialen eerder dit jaar vanwege coronamaatregelen tijdelijk worden gesloten. Volgens 3i trokken de verkopen na de heropening van de zaken in mei wel weer snel aan.
In de twaalf maanden tot eind oktober behaalde Action een bedrijfsresultaat van 608 miljoen euro, zo komt naar voren uit nieuwe cijfers van de Britse grootaandeelhouder. In dezelfde periode een jaar eerder ging gecorrigeerd voor onder meer belasting nog 519 miljoen euro aan winst in de boeken.
Door de coronacrisis kon de discounter toch niet zoveel winkels openen als aanvankelijk gepland. Eigenlijk zouden dit najaar ook de eerste zaken in Italië de deuren openen, maar dit is uitgesteld naar volgend jaar. De situatie blijft door de coronacrisis ook erg onzeker. Recent zijn er weer nieuwe lockdowns aangekondigd in onder meer Frankrijk en België. Momenteel is Action in die landen nog wel geopend maar er wordt slechts een beperkt assortiment aan de man gebracht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
4 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.
9 uur geleden