Budgetketen Action groeit door ondanks coronacrisis
ZWAAGDIJK (ANP) - Budgetketen Action slaagt erin om te blijven groeien ondanks de coronacrisis. Dit jaar zijn er weer 115 Action-filialen bijgekomen, waarvan ook de eerste vijf in Tsjechië. De al jaren snelgroeiende discounter lukt het ook om meer winst te behalen dan grootaandeelhouder 3i eerder voor mogelijk had gehouden.
Dit neemt niet weg dat de keten met hoofdkantoor in het Noord-Hollandse Zwaagdijk afgelopen maanden eveneens flinke hinder heeft ondervonden van de virusuitbraak. In Nederland konden de winkels openblijven, maar in landen als Frankrijk, België en Oostenrijk moesten de filialen eerder dit jaar vanwege coronamaatregelen tijdelijk worden gesloten. Volgens 3i trokken de verkopen na de heropening van de zaken in mei wel weer snel aan.
In de twaalf maanden tot eind oktober behaalde Action een bedrijfsresultaat van 608 miljoen euro, zo komt naar voren uit nieuwe cijfers van de Britse grootaandeelhouder. In dezelfde periode een jaar eerder ging gecorrigeerd voor onder meer belasting nog 519 miljoen euro aan winst in de boeken.
Door de coronacrisis kon de discounter toch niet zoveel winkels openen als aanvankelijk gepland. Eigenlijk zouden dit najaar ook de eerste zaken in Italië de deuren openen, maar dit is uitgesteld naar volgend jaar. De situatie blijft door de coronacrisis ook erg onzeker. Recent zijn er weer nieuwe lockdowns aangekondigd in onder meer Frankrijk en België. Momenteel is Action in die landen nog wel geopend maar er wordt slechts een beperkt assortiment aan de man gebracht.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
28 minuten geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
1 dag geleden