Buckingham Palace wil resten Ethiopische prins niet teruggeven
LONDEN (ANP) - De Britse koninklijke familie heeft een verzoek afgewezen om de stoffelijke resten van een Ethiopische prins terug te geven, die in de negentiende eeuw op Windsor Castle werd begraven. Dat schrijft de BBC. Het gaat om prins Alemayehu.
De jongen kwam op 7-jarige leeftijd naar het Verenigd Koninkrijk als gevolg van een conflict. De vader van de prins, keizer Tewodros II, wilde een alliantie aangaan met het Verenigd Koninkrijk, maar hij kreeg geen antwoord van koningin Victoria. Daarop liet hij Europeanen gijzelen, onder wie de Britse consul. Het fort van Tewodros werd overmeesterd, waarbij de Britten ook prins Alemayehu en zijn moeder, keizerin Tiruwork Wube, meenamen.
Zijn moeder overleed onderweg, schrijft de BBC. Koningin Victoria zorgde daarop voor hem, regelde een opleiding en verzorgde zijn begrafenis toen hij nog maar 18 jaar was.
Catacomben
Zijn familie wil nu dat de overblijfselen worden teruggestuurd naar Ethiopië. "We willen zijn stoffelijke resten terug als familie en als Ethiopiërs", vertelde een afstammeling van de prins, Fasil Minas, aan de BBC. Engeland is niet het land waar hij geboren is. Het was daarom "niet juist" om hem in het Verenigd Koninkrijk te begraven, stelde hij.
Buckingham Palace laat in een verklaring aan de BBC weten dat het opgraven van zijn resten gevolgen zou kunnen hebben voor anderen die begraven zijn in de catacomben van St George's Chapel in Windsor Castle. "Het is zeer onwaarschijnlijk dat het mogelijk zou zijn om de stoffelijke resten op te graven zonder de rustplaats van een aanzienlijk aantal anderen in de omgeving te verstoren."
Dit is niet de eerste keer dat het lichaam van de prins wordt teruggevraagd. In 2007 verzocht de toenmalige president van Ethiopië, Girma Wolde-Giorgis, koningin Elizabeth al om het lichaam terug te sturen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het Belgische weerinstituut KMI heeft voor vrijdag code rood afgegeven voor de provincies Luik en Limburg om de hitte. De temperatuur kan oplopen tot 40 graden in de provincies in het oosten van België.
50 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De waarnemend president van Venezuela, Delcy Rodríguez, meldt dat door de twee aardbevingen van woensdag zeker 32 mensen zijn omgekomen en meer dan 700 mensen gewond zijn geraakt. Het betreft een eerste balans.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben laten weten dat ze in contact staan met de Venezolaanse autoriteiten na zware aardbevingen en dat ze hulp mobiliseren voor het Zuid-Amerikaanse land. "We staan in contact met de autoriteiten en mobiliseren hulp", aldus onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau op X. Hij noemde de aardbevingen "verwoestend".
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - In het noorden van Venezuela hebben woensdag (lokale tijd) kort na elkaar twee zware aardbevingen met een kracht van respectievelijk 7.2 en 7.5 plaatsgevonden. Dat meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. Eerder op de dag sprak de USGS van slechts een enkele aardbeving met een kracht van 7.1.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 7,1 heeft woensdagmiddag plaatsgevonden voor de kust van Venezuela, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. De beving was op een diepte van 13 kilometer, aldus de USGS.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag dat hij "waarschijnlijk iets zal doen" waar Turkije blij mee zal zijn. Hij deed deze uitspraak toen hem na een ontmoeting met NAVO-chef Mark Rutte werd gevraagd of hij zou ingaan op de wens van Ankara voor F-35-gevechtsvliegtuigen en de straalmotoren die nodig zijn voor de ontwikkeling van het eigen Turkse gevechtsvliegtuig, de KAAN.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump heeft het Amerikaanse Congres gevraagd om 87,6 miljard dollar extra financiering. Het grootste deel daarvan is bestemd voor "dringende behoeften" in het kader van de Iranoorlog.
7 uur geleden