BT snijdt komende jaren fors in het personeelsbestand
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - BT Group is van plan om zijn totale personeelsbestand tegen het einde van het decennium met maar liefst 42 procent te verminderen om kosten te besparen. De banenreductie bij het grootste telecombedrijf van het Verenigd Koninkrijk komt vooral door de aanstaande voltooiing van de aanleg van het glasvezelnetwerk in het land.
Bij de presentatie van de definitieve jaarcijfers gaf BT aan dat het personeelsbestand tegen het einde van het boekjaar 2030 zal dalen tot tussen de 75.000 en 90.000 mensen. Bij het bedrijf werken momenteel zo'n 130.000 mensen, inclusief personeel dat via derde partijen wordt ingehuurd.
Topman Philip Jansen heeft de afgelopen jaren al stilletjes het personeelsbestand ingekrompen om de winstgroei te verbeteren. Ook wil hij tegen het einde van het boekjaar 2025 jaarlijks 3 miljard pond (zo'n 3,5 miljard euro) aan kosten besparen ten opzichte van het kostenniveau van 2020.
BT is zijn nationale netwerk aan het upgraden naar snellere glasvezelverbindingen en is van plan om de modernere infrastructuur tegen het einde van 2026 beschikbaar te maken voor 25 miljoen huishoudens. Zodra dat is gebeurd en de interne systemen zijn geüpgraded, zal het bedrijf minder ingenieurs en technici nodig hebben.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.
5 uur geleden