BT snijdt komende jaren fors in het personeelsbestand
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - BT Group is van plan om zijn totale personeelsbestand tegen het einde van het decennium met maar liefst 42 procent te verminderen om kosten te besparen. De banenreductie bij het grootste telecombedrijf van het Verenigd Koninkrijk komt vooral door de aanstaande voltooiing van de aanleg van het glasvezelnetwerk in het land.
Bij de presentatie van de definitieve jaarcijfers gaf BT aan dat het personeelsbestand tegen het einde van het boekjaar 2030 zal dalen tot tussen de 75.000 en 90.000 mensen. Bij het bedrijf werken momenteel zo'n 130.000 mensen, inclusief personeel dat via derde partijen wordt ingehuurd.
Topman Philip Jansen heeft de afgelopen jaren al stilletjes het personeelsbestand ingekrompen om de winstgroei te verbeteren. Ook wil hij tegen het einde van het boekjaar 2025 jaarlijks 3 miljard pond (zo'n 3,5 miljard euro) aan kosten besparen ten opzichte van het kostenniveau van 2020.
BT is zijn nationale netwerk aan het upgraden naar snellere glasvezelverbindingen en is van plan om de modernere infrastructuur tegen het einde van 2026 beschikbaar te maken voor 25 miljoen huishoudens. Zodra dat is gebeurd en de interne systemen zijn geüpgraded, zal het bedrijf minder ingenieurs en technici nodig hebben.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
9 uur geleden