Brussels Airport weet honderden vacatures in te vullen
BRUSSEL (ANP) - De Belgische luchthaven Brussels Airport is naar eigen zeggen klaar voor een drukke zomer. De afgelopen weken werden volgens het bedrijf honderden openstaande vacatures ingevuld om daarmee de verwachte drukte het hoofd te kunnen bieden. De mensen werden onder andere geworven via zogeheten jobcafés. Ook werkzoekenden werden actief benaderd voor een baan op de luchthaven.
Brussels Airport verwacht deze zomer zo'n 4 miljoen reizigers. Daarmee ligt het aantal op circa driekwart in vergelijking met het niveau van voor de coronacrisis. De luchthaven is nog altijd op zoek naar krap zeshonderd mensen om de resterende vacatures in te vullen. Het personeelstekort nadert daarmee het gemiddelde personeelstekort voor de coronacrisis toen er in doorsnee vijfhonderd banen openstonden.
Volgens een woordvoerster van Brussels Airport werd in april wel duidelijk dat de zomer qua bezetting nijpend zou worden. Vanaf dat moment werden er verschillende bijeenkomsten georganiseerd om mensen te werven. Daarbij werd actief samengewerkt met bedrijven op de luchthaven en tewerkstellingscentra in Brussel en Vlaanderen om werkzoekenden ook zo ver te krijgen op de luchthaven aan de slag te gaan. Van de circa 1200 vacatures werd de helft ingevuld.
Ondersteuning
Brussels Airport nam in de coronacrisis afscheid van zo'n 4000 van de 24.000 mensen. De Belgische overheid heeft veel bedrijven op de luchthaven financieel ondersteund zodat zij personeel in dienst konden houden. De situatie op Brussels Airport is daarmee niet te vergelijken met die van Schiphol, aldus de zegsvrouw.
Ook Schiphol kampt met grote personeelstekorten. Exacte aantallen zijn niet bekend. Alleen het tekort van vijfhonderd beveiligers is bevestigd. Verder gaat het om honderden zoniet duizenden banen elders op de luchthaven. Schiphol was volgens vakbond FNV voor de crisis goed voor zo'n 68.000 banen. Dat waren er op het dieptepunt nog 35.000. Via een banenmarkt en andere wervingsactiviteiten is ook Schiphol de boer op gegaan om mensen te verleiden op de luchthaven te komen werken. Ook werd een zomerbonus ingesteld. Verder is het aantal passagiers begrensd.
Verschillende luchtvaartmaatschappijen proberen de chaos op Schiphol te vermijden en wijken waar mogelijk uit naar andere luchthavens. Ook Brussels Airport heeft van een aantal maatschappijen verzoeken gekregen, die ook zijn ingewilligd. Maar om de drukte het hoofd te bieden is er niet heel veel extra ruimte.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie en gas werden daardoor weer duurder na de forse prijsdalingen op vrijdag.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten en bedrijven moeten geld dat ze betalen aan de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanaf 1 mei overmaken naar een ander rekeningnummer. Ook mensen die belasting of te veel ontvangen toeslagen terugkrijgen van deze diensten, krijgen dat vanaf volgende maand via een rekeningnummer van Rabobank. Hiervoor waarschuwen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers gaan waarschijnlijk niet allemaal hun reiskostenvergoedingen voor personeel verhogen als het kabinet de onbelaste kilometervergoeding opschroeft van 23 naar 25 cent. En als ze dat wel doen kan dat bij bedrijven ook ten koste gaan van de loonruimte, waarschuwt werkgeversvereniging AWVN maandag na onderzoek onder bijna vierhonderd over het algemeen grotere bedrijven.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat crisisoverleg houden over de zekerheid van brandstofleveringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft Merz gezegd bij de opening van de grote industriële handelsbeurs Hannover Messe. Volgens Merz zal die bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad in Berlijn zeer snel plaatsvinden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend weer flink omhoog doordat Iran de Straat van Hormuz opnieuw heeft afgesloten. Ook gas werd weer duurder. Vrijdag doken de brandstofprijzen nog hard omlaag na de verklaring van Iran dat de belangrijke zeestraat weer was heropend voor de commerciële scheepvaart. De vaarroute is goed voor een vijfde van het wereldwijde olie- en gasvervoer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid kreeg vorig jaar minder inkomsten uit tabaksaccijns. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. In 2025 leverde de tabaksaccijns de schatkist 2,55 miljard euro op. Een jaar eerder was dat nog bijna 3 miljard euro.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.
17 uur geleden