Brussels Airport schrapt zondag 44 vluchten na cyberaanval
ZAVENTEM (ANP/BELGA) - Brussels Airport schrapt zondag 44 vertrekkende vluchten na een cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen. Om lange wachtrijen en lastminute-annuleringen te voorkomen, verwachtte de luchthaven eerder nog de helft van alle 257 vertrekkende vluchten te moeten schrappen.
Brussels Airport heeft wel extra personeel opgeroepen, onder meer omdat er nog altijd handmatig ingecheckt moet worden. Daardoor verwacht de luchthaven ook op zondag opnieuw lange wachtrijen en vertragingen. Het is vooralsnog niet bekend hoe lang de problemen voortduren.
Het bedrijf dat getroffen is, is het Amerikaanse Collins Aerospace. Ook Londen Heathrow, Berlin Brandenburg, Dublin en Cork hebben last van de gevolgen van de cyberaanval. Nederlandse luchthavens zijn niet geraakt.
Online inchecken
Berlin Brandenburg waarschuwt reizigers op de website van de luchthaven voor langere wachttijden. Ook roept het vliegveld mensen op online in te checken of via de selfcheck-in. Berlin Brandenburg lijkt vooral nog te maken te hebben met vertraagde vluchten.
Datzelfde geldt voor Heathrow. "We bieden onze excuses aan aan iedereen die vertraging heeft ondervonden, maar door samen te werken met de luchtvaartmaatschappijen is het overgrote deel van de vluchten gewoon doorgegaan", aldus de Londense luchthaven op zijn website.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse regeringscoalitie heeft een akkoord bereikt over ingrijpende hervormingen om de kwakkelende economie aan te jagen en de arbeidsmarkt te versterken. Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz donderdag tijdens een persconferentie na langdurige gesprekken tussen zijn centrumrechtse CDU-partij en de centrumlinkse coalitiepartner SPD.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Turkish Airlines gaat meer vluchten hervatten naar bestemmingen in het Midden-Oosten, nadat die eerder werden opgeschort vanwege de Iranoorlog. Volgens de Turkse luchtvaartmaatschappij wordt deze maand de dienstregeling in de regio steeds verder uitgebreid. Turkish Airlines was sinds 9 juni ook al weer gaan vliegen op Dubai.
6 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het hoogste gerechtshof van de Europese Unie heeft een recordboete van 4,1 miljard euro in stand gehouden die de Europese Commissie aan Google had opgelegd. Het Europees Hof van Justitie verwierp donderdag het hoger beroep van het Amerikaanse techbedrijf, waarmee Google tevergeefs had geprobeerd de boete ongedaan te maken.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de sterke koersrally in het tweede kwartaal, die volgde op de voorlopige vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook wordt gewacht op de kwartaalresultaten van bedrijven, die in de komende weken naar buiten komen. Die geven mogelijk meer duidelijkheid of de aandelenkoersen van sommige bedrijven niet te hard zijn opgelopen.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in juni een nieuw record geboekt bij het aantal vervoerde passagiers. In totaal stapten vorige maand 21,2 miljoen mensen aan boord van de vliegtuigen van Ryanair. Dat is een stijging van 7 procent in vergelijking met een jaar eerder.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft voorgesteld om de Amerikaanse overheid een belang van 5 procent te geven in de ChatGPT-maker. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Het zou onderdeel zijn van een plan om goede verhoudingen met de regering van president Donald Trump te waarborgen.
2 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurs in Zuid-Korea ging donderdag hard omlaag na de sterke opmars in het tweede kwartaal. Vooral de grote chipbedrijven stonden onder druk door zorgen over de winstgevendheid van de enorme investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) op de langere termijn. Dat wakkerde de bezorgdheid aan dat de door AI gedreven rally te ver en te snel is gegaan.
3 uur geleden